Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Vw golf4 1.9tdi vel,...

Egy Vw golf4 1.9tdi vel, mekkora forudlatszammal kell kozlekedni, hogy a fogyasztas minel kisebb legyen? Hallottam olyant is, hogy ha nem kozlekedsz nagy fordulatszammal leragad a turbo, ez igaz?

Figyelt kérdés

2016. szept. 6. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Próbáld ki a max 2000-et! Ha nagyon dadog, erölködik, akkor meg apránként növeld a fordulatot.
2016. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 3000nél váltom, városban 2200 tartom, az majdnem 60km/h jelent. Többet használom városban, 5l/100km körül van a fogyasztásom.
2016. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1750-2000 körül eszik a legkevesebbet, de ez váltóáttételtől függ.

Vársoban a sok gyorsítgatás és az alacsony fordulaton való váltásnál le tud ragadni(kormolódni) a változógeometria.

2016. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hidegen ne hajtsd semmiképpen, az a legjobb, ha indulás előtt reggel például, mint minden autót hagyod járni kicsit. Leállításnál a turbo miatt szintén 0,5 - 1 percet hagyd járni.


Nem szoktam széthajtani a kocsit, de néha viszont normális keretek között kell.

3500 fölé nem nagyon szoktam húzni. Váltani általában meg olyan 2200-nél szoktam.


Fogyasztás 4-5,5 között alakul. Egy tankkal 1100 km-t mentem. Tartósan 130-140-es tempó mellett.

2016. okt. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!