Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosógép fűtőszála járhat...

A mosógép fűtőszála járhat ugyanúgy, mint a villanybojlereké?

Figyelt kérdés
Felhasadhat, zárlatos lehet, ha már vízköves és igencsak sistereg, amikor melegíti a vizet?
2017. ápr. 30. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen , eressz rá egy flakon vízkőoldót 0,5 l vízzel csukd be , majd 4 óra múlva engedd le . Aztán öblítsd ki vízzel .
2017. ápr. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen ugyan azt a szerepet játssza el mint a bojlernél csak ott a mosószer is dob rá egy lapáttal.
2017. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen.


Én évente egyszer csinálom azt hogy vízkőoldót öntök a mosószer adagolóba kb 2-3 decit, mivel én literest szoktam szerezni így a maradékot azt a jó 7 decit pedig bele a dobba öntöm rá egy rongydarabra, aztán ahova az öblítőt szoktam öntani oda szoktam egy pici mosogatószeres vizet tölteni durván egy decit hogy lágyítsa a vizet, aztán elindítok egy 30 C°os mosást azzal az egy darab ronggyal amire ha a gép ráenged vizet jó vízkőoldós lesz és leoldja azt a kevés vízkövet mindenhonnan és egyéb szennyeződést a mosógép is jót átöblíti magát azzal így utána az a kicsi lemegy róla és meg akadályozza hogy több vízkő tapadjon fel rá folyamatosan.

Én egyedül élek havonta kétszer mosok színeset, fehéret maximum háromszor. De aki esetleg hetente mos ugyanennyit annak fél évente sem árt ezt megcsinálnia.

Egyébként ecetes víz is nagyon jó erre, a legtöményebb ecetet kell beleönteni amit csak megtudsz venni a boltban és ennyi.

2017. ápr. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Úgy nőttem fel, hogy azt hittem, a mosószerben van vízkőoldó is.

Nem merek akkor porszívózni, amikor melegíti a vizet a mosógép, de már ott tartunk, hogy egy helyiséggel arrébb még simán meg lehet állapítani, indulhat-e a porszívó.

2017. ápr. 30. 22:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Vízlágyító van a mosószerben, az ami a calgonban, szóval a calgon az kvázi egy átverés, egy hülyeség. Olyan mint a bifidusz eszenzisz. Tényleg van az actimelben, már ha azt értik ezalatt, ami valóban létező dolog, de az van az összes többi joghurtban, tényleg segíti az emésztés, ahogy az összes többi savanyú tejtermék, kb. ugyanez vezethető le a calgonnál is.


Szóval a mosóporban van vízlágyító, nem lesz vízköves a géped. Vízkőoldót ne használj, ha mindenáron szeretnél valamit használni a vízkő ellen, mert megnyugtat a tudat, akkor ecetet használj. Mindenesetre a mai gépek előbb mennek tönkre egyéb hibával, mint hogy a fűtőszálra annyi vízkő rakódna, hogy az már gátolja a víz felmelegítésében. Motor, szivattyú, panelhiba, ugye ez utóbbi a legzseniálisabb dolog, amit kitalálhattak a gyártásban, s a használd-dobd ki "világban", hisz ennek cseréje sok esetben majdnem annyi, mint egy új mosógép.

2017. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!