Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy AL-KO elektromos...

Sioc kérdése:

Van egy AL-KO elektromos fűnyírógépem, amit darabjaira szedtem, nagyobb karbantartás céljából: kikaptam a motort, megtisztítottam, lemostam a műanyag házat, megéleztem a kést. A kérdésem a következő: tehetek-e még többet ennél?

Figyelt kérdés
Szabad-e pl. szilikonzsírral, vagy WD-40-nel kenni a motor forgó részeit a hatékonyabb működés érdekében, vagy az elektromos motornak ezzel csak ártok (jobban vonzza a port stb.)?

2017. máj. 22. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Èn a forgorèsz tisztitása után be szoktam fujni wd-40-el,lehet hogy kicsit jobban megragad bent emiatt a por,de a kontakt is jobb lesz,meg halkabb is lesz.
2017. máj. 23. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A forgórész sehol sem érintkezik az állórésszel Tilos kenni! De rajtad áll.
2017. máj. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a csapágyaknál akarod kenni, ott egy kis kenés nem fog ártani, csak nem szabad túlzásba vinni.
2017. máj. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én műszerolajat szoktam adni a villanymotor csapágynak.

A kommutátort megpucolgathatod még a feketeségtől, és a fogai közül is kikaparhatod a szénkefeport. De csak műanyag késsel / fogpiszkálóval, vagy óvatosan. Nem lenne jó ha két kommutátorszeletet rövidre zárna egy darabka.

2017. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utóbbi leírás a alapján oldottam meg a dolgot. Összeraktam, most sokkal halkabb, motorleállítás után még sokáig kiforog a kés (jobban gördül). Mintha új lenne. Viszont másodjára elég száraz időben vágtam a füvet, és gyanítom , hogy a szálló por miatt a végén enyhe reszelős hangot adott. Gondolom, megtapadt a por a kenésnél. Remélem, nem lesz nagy baja.
2017. jún. 15. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!