Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért ég ki rendszeresen az...

Miért ég ki rendszeresen az asztali lámpám izzója?

Figyelt kérdés
Van egy sima, átlagos IKEA-ban vásárolt asztali lámpám, körülbelül 40cm magas 1cm átmérőjű "rúd" tetején kell függőlegesen becsavarni az izzót. Már nagyon rég óta nincs meg hozzá a lámpaernyő, csak simán az izzó világít benne. Körülbelül 2 havonta kiég benne az izzó, rendszerint 40Wattos wolfram izzót használok. Eddig arra tippelek, hogy mivel közel van, ~15cm-re a fehérre mázolt falhoz, az visszaveri a hőt a fedetlen izzóra, így nagyobb hőhatás éri és ezt nem bírja hosszútávon. Esténként kapcsolom csak be nagyjából 4-5órákra. Mi lehet a gond?

2017. jún. 15. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Silány minőségű az izzó. Cseréld ledre, már igen jó minőségűeket lehet kapni egy-két ezer forintért. Nem a barkácsáruházi névtelen vackokra gondolok.
2017. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ilyen névtelent vettem 7-900 ft-ért egy éve és tökéletes mindegyik. 10 w és olyan ereje van mint egy régi 100-asnak.
2017. jún. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nézd meg az izzókat,ha régiek 220V feszültségre gyártották!Ma már az eu-s előírás szerint a tranformátortól legtávolabbi fogyasztonál sem lehet kisebb a feszültség 230V -nál,ami azt jelenti,hogy ha közel vagy a trafóhoz magasabb is lehet! nálunk a mellettünk lévő házban van a trafó,a konnektorban mértem már 257Voltot is!Magyarul a túlfeszültség is okozhatja a gyakori izzó kiégést!
2017. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az izzóval nincs semmi probléma, ilyeneket használunk a ház más részein is, pl. csillárban, ahol semmi baja nem szokott lenni. Egy budapesti családi házról van szó, nem hiszem, hogy lenne trafó a közelben.
2017. jún. 16. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!