Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet megjavítani egy...

Hogyan lehet megjavítani egy olyan asztali lámpát, amiben rendszeresen kiég az izzó, fölkapcsoláskor?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy a youtubon biztos van ilyenről videó,de nem tudom kitalálni,milyen címmel keressem.

Azt csak gondolom,hogy az izzó kiéghet,mert ilyenkor először villan,aztán nem ég.És az új izzóval utána ég.



#villanyszerelés #kislámpa #kiég az izzó? #lámpajavítás
2015. márc. 27. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lehet valamilyen érintkezési hiba benne, nézd meg az ízzót, hogy máshol ég-e.
2015. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm;kipróbáltam,nem ég,máshol se.

Viszont most,ahogy kicsavartam,kiderült ,hogy ahogy kifelé csavartam,ráz.

Úgy néz ki érintkezik.

2015. márc. 27. 18:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy a házban maga az áramkör gyenge?

Nálunk rendes plafon lámpát lövi ki. Mondjuk mi társasházban élünk. Sokan vettek villanytűzhelyet, meg hát fejlődünk... és nem elég erős a fővezeték aztán csak úgy pattognak ki a fények. De másoknál is. Szóval én erre tippelnék.

2015. márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem;nem lehet a ház problémája.A lámpának se volt hosszú évekig semmi baja,szeretem,mert egy szép lófej az alakja.

El tudom képzelni,hogy ahogy kapcsolgattam,és ülve csak nyújtózkodva értem el,valamit kimozdítottam a kapcsolónál.

Most vettem észre,hogy ráz,amikor,kicsavartam az izzót,hogy megnézzem,hogy másutt világít-e.

2015. márc. 27. 18:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Csereld ki
2015. márc. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös;mit cseréljek ki?Ha az izzót kicserélem,néhány nap múlva megint ugyanúgy kiég,mint eddig néhányszor.

Szeretném mwegjavítani ,ezért kérdezem,hogy kb.milyen címszavak alatt keressem a youtubon.

2015. márc. 27. 19:28
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Az áramkörben lehet valami hiba. Vagy egy rossz kötés, vagy az oxidálódott kapcsoló, valami ilyesmi.

Először talán szedd szét a kapcsolót, és az érintkező részei takarítsd meg, a bekötések csavarjait húzd meg. Azokat a pontokat is megtakaríthatod, ahol az izzó érintkezik a foglalatban. (Persze, nézd meg előtte fázisceruzával, nem ráz-e, legjobb az automatát is lekapcsolni.) A foglalat bekötésének vezetékeit is húzd meg.


Mi ráz az izzón kitekeréskor? A foglalat? Az bizony már komoly gond.

2015. márc. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Joe.38 ***** válasza:
Kapcsolót szétszeded és megnézed mi a gond vele. Vagy kiiktatod és bedugós lesz. Ha kész, utána ne hagyományos izzót vegyél, hanem egy LED izzót, netán egy kompaktot azaz fénycsövest.
2015. márc. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy asztali lámpa egyszerű szerkezet. Egy fogyasztó egy kapcsoló, vezeték, nem igazán tud úgy elromlani, hogy az miatt menjenek tönkre az izzók.

Vegyél minőségi izzókat, ne a legolcsóbbat, és jó esetben sokkal tovább fog tartani.

A konnektor feszültségét is ellenőrizheted, bár ez akkor fontosabb ha 3 fázisú hálózat van nálatok.

Ha az izzó menetes részénél az oldal érintkezőnél ráz, akkor fordítsd meg a dugvillát a konnektorban. Ha valamelyik fém résznél, akkor kérj meg egy villanyszerelőt, hogy vezetékezze át azt a lámpát.

2015. márc. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Hogy hol ráz;akkor éreztem,amikor kifelé csavartam az izzót.Megkeresem a fáziskeresőt,és megnézem.

De lehet,hogy a legjobb az lenne,ha újra cerélném ki az egész belsejét,vezetéket,kapcsolót,ami csak van belül,és akkor olyan lenne,mint az új.

Az izzóm ebben az egy lámpámban hagyományos,mert kipróbáltam az új -sokkal kevesebbet fogyasztó- csavarosat,de itt ezen a helyen,nem tudtam megbékélni a fényével.Pedig többfélét is próbáltam,mindnek túl hideg volt a fénye.Ezt az egy luxust ,az egy hagyományos izzót még meghagyom.Prsze időről időre kipróbálok mást,amire pl. azt írták -számokkal alátámasztva -,hogy lágy,meleg fényű,de eddig még egyik se volt olyan,mint a hagyományos.

2015. márc. 28. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!