Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klíma ha kint hűvös van...

Klíma ha kint hűvös van mennyit fogyaszt?

Figyelt kérdés

Egy rendes inverteres klíma fogyasztása mennyire függ a külső hőmérséklettől? Kicsit nehézkes szellőztetni a lakásban a klíma meg szépen behozza a hideget, kint tartja a bogarakat.


Szóval az a kérdésem, hogy ha mondjuk szeretnék 25-26 fokot és kint meg van mondjuk 22 akkor kb olyan drága-e pörgetni a klímát mint ha mondjuk 33 lenne kint vagy lényegesen olcsóbb? Érdemes-e helyett inkább valami ventilátorral fújatni befelé a levegőt (ha van fent szúnyogháló akkor még annyira sem mozog a levegő)?



2017. jún. 26. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Őhm..a split klíma nem "hozza be" a levegőt, a szoba levegőjét hűti.

A külső és belső egység között csak a hűtőközeg (gáz) kering, egy zárt rendszerben.

Nézz utána, nem tudom leírni a zeljes működését.

Sokkal egyszerűbb, ha veszel egy szúnyoghálót, és kereszthuzatot csinálsz a lakásban. Mert ha nem is fogyaszt annyira sokat, akkor sem fog szellőztetni soha.

2017. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Teljesen értem a split-klíma működését. Nem is ez volt a kérdés. Nyilván nem nullát szellőztetnék, de ha nem muszáj akkor órákig nem bénáznék vele, hogy fél fokot lemenjen a hőmérséklet :D
2017. jún. 26. 15:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Valamivel jobb a hatásfoka de nem igazán szamottevo. Persze gépe válogatja.
2017. jún. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Szóval az a kérdésem, hogy ha mondjuk szeretnék 25-26 fokot és kint meg van mondjuk 22"


Nekem is zavaros egy kicsit a kérdés, te akkor tulajdonképpen fűteni szeretnél nyáron a klímával???

2017. jún. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Dehogy. Panel fel van melegedve, mondjuk 28-29 fok van a lakásban. Kint lehül az idő. Kérdés, hogy milyen a hatásfoka a klímának ha kint több fokkal hidegebb van mint a cél hőmérséklet.

Sajnos tényleg nem hül le a lakás egy sima szellőztetéstől.

2017. jún. 26. 23:33
 6/10 anonim ***** válasza:

"Sajnos tényleg nem hül le a lakás egy sima szellőztetéstől."


Egy sima szellőztetéstől miért hűlne le 40 tonna beton, ami a falazatod?

Mondjuk a lakás 80m2 3 méter belmagassággal, az 240m3, na ha ezt megszorzom a levegő sűrűségével, akkor nálad 312 kg levegő van. Mondjuk egy sima szellőztetéssel mindet kicseréled.

Teljesen egyértelmű, hogy a 240 kg levegő nem fogja lehűteni a 40ezer kilónyi falazatot. Ehhez egész éjszaka szellőztetni kell. Vagy járatni a klímát és fizetni a villanyszámlát.

Ha mondjuk 33 fok helyett 22 fok van odakint, akkor a klíma 10-15%-kal kevesebbet fogyaszt, ha hűtesz vele bent.

2017. jún. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ennyi elég lett volna:

"Ha mondjuk 33 fok helyett 22 fok van odakint, akkor a klíma 10-15%-kal kevesebbet fogyaszt, ha hűtesz vele bent."


Ez köszönöm.


Amúgy tényleg nem értem, hogy miért volt ez olyan bonyolult kérdés. Egyik elkezd magyarázni a klíma működéséről. Meg, hogy nem cseréli a levegőt. A másik nem érti, a harmadik meg a falak hőkapacitását elemezgeti. Lehet, hogy kicsit túlfogalmaztam, de a kérdés annyi volt, hogy hogyan/milyen mértékben változik a külső hőmérséklettől függően a klíma hatásfoka.

2017. jún. 27. 11:48
 8/10 vatafak ***** válasza:
a folyamatosan működtetett modern inverteres klíma teljesen megfizethető (értsd pár ezer forint) fogyasztást produkál. a lényeg a folyamatosságon van, nem akkor kell bekapcsolni amikor már felmelegedett a pecó és rögtön kikapcsolni amikor lehűlt
2017. jún. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha jön az áhított lehűlés, én nagyon sokat szellőztetek, de a csak bukóra nyitott ablak felejtős! Az zajbeengedés, nem szellőztetés, én pont nyári lehűléseknél érzem ezt.

Egyébként én is klímában gondolkozom.

2017. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Amúgy tényleg nem értem, hogy miért volt ez olyan bonyolult kérdés. Egyik elkezd magyarázni a klíma működéséről. Meg, hogy nem cseréli a levegőt. A másik nem érti, a harmadik meg a falak hőkapacitását elemezgeti. Lehet, hogy kicsit túlfogalmaztam"


A felesleges dolgokkal kicsit megzavartál bennünket, a lényeg meg, hogy odabent valójában hány fok van, az kimaradt.

Tudjuk, hogy kint 22 van és hipotetikus 33 fokhoz viszonyítunk. Azt is tudjuk, hogy 25-26-ot szeretnél. Csak azt nem tudtuk, hogy hány fokról kellene elérni a 25-26 fokot. Az sem volt tiszta, hogy most fűteni, vagy hűteni kell. Felette vagyunk a 25-26 foknak, vagy alatta?

2017. jún. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!