Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mechanikus vagy elektronikus...

Mechanikus vagy elektronikus mikrohullámú sütőt vennétek?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Ti melyiket választanátok és miért?



2017. júl. 27. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A mechanikus/elektronikus csak a vezérlőpanelre vonatkozik, nem befolyásol semmit.
2017. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Egyértelmű hogy mehanikusat. Mivel olcsóbb , ugyan azt tudja , kisebb a hibalehetőség, gyorsabb a kezelése.


Ez nem házimozi erősítő hogy a hangerőszabályozója ha "mechanikus" analog akkor egy idő után törvényszerűen tönkremegy és ki kell cserélni. Itt fordítva ,esélyesebb hogy a csilivili digitális elektronika megy tönkre és akkor cseszheted , főleg ha gyárilag bele van programozva az elévülési idő. Ekkor mehetsz a szervízbe a 15 kilós cuccal ahol csak a "bevizsgálásért" elkérnek egy 2 ezret.


Nekem egyszer sikerült kiégetnem a nagyfesz biztosítékot ,pedig van benne védelem és működik is . Mikor bementem egy szervízbe rákérdezni hogy valószínüleg csak a biztosíték a baja mivel működik csak nem melegít . És a csávó hülyének nézett és hogy hozzam be majd bevizsgálja 2ezerért aztán renel bele 8 ezerért biztosítékot. Az egész mikro volt 12 e forint és gorenje.


Utána néztem googlin és ezeket a biztosítékokat pofátlan képtelen áron 4e ft tól árulják mivel tudják hogy az emberek nem tudnak egy darabot rendelni kínábol egyébként 20ft ért csak 1000db ot ami végül több és nem tudnak mit kezdeni a sok biztivel.


A megoldás egy ismerős a vas hulladék udvarban és ott a rossz mikrókból lehet kibányászni fillérekért biztit.


De ez sem mechanikus -digitális specifikus mert a digitálisban is ugyan úgy kiéghet a védelem ellenére is.

2017. júl. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs, de a mechanikus kapcsoló meg kikopik, szóval ugyanott tartasz vele. Nem véletlenül írtam, hogy nem befolyásol semmit a vezérlőpanel milyensége. Ha szigorúan vesszük, akkor pont hogy a digitális lenne megbízhatóbb, de jelen esetben ez most lényegtelen.
2017. júl. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Mechanikust vegyél, azt áramszünet esetén is tudod használni.
2017. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Francot kopik ki ez nem hangerő szabályzó mint mondtam.


Ha felárat akarsz fizetni egy ostoba és egyáltalán nem praktikusabb gombsorért akkor a digitálisat kell venni, de ez egy sütő ahol hő és gőz van ,elárulom az a finom kis nyomtatott áramkör esélyesebb hogy hamarabb megdöglik mint a primitív tekerős kapcsoló ami viccesen fogalmazva még áram nélkül is működik .

2017. júl. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A linkelt mechanikus mikro biztosíthatlak róla, hogy ugyanúgy elektronikával működik, csak nem bepötyögöd az időt és a sütési módot, hanem egy tekerővel választod ki. Ennyi a különbség.


Az meg nettó hülyeség, hogy hővel és gőzzel működik. Maximum a felmelegedett étel fog hőt és gőzt sugározni, de ennek nulla hatása van az elektronikára, mert nyilván meg van tervezve, hogy ne tudjon kárt tenni benne. Kicsit olyan mintha azt mondanád, hogy egy számítógépet nem szabad melegben használni, mert túlhevül és tönkremegy az elektronikája.

2017. júl. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindegy milyet veszel, nekem ment már tönkre mindkét fajta. A mechanikus valóban ki tud kopni, a digitális meg ha tönkremegy, szinte javíthatatlan. De amúgy digitálist többnyire csak olyan mikrokba tesznek, amelynek sok funkciója van vagy grillezni is tud. Nem a kapcsolót kell nézni, hanem a leadott mikrohullámú teljesítményt.
2017. júl. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!