A motorvédő a ludas?

Figyelt kérdés

3 fázisú villanymotorról lenne szó. Szakadás a tekercselésen - újratekercselve - nem indul. Direktbe kötve megy a motor.



A végleges beépítési helyén van a körben egy mágneskapcsoló és egy motorvétő relé.


Kikötött motor esetén nézem a drótvégen kijövő feszültségeket, hogy mit kapna a motor.


Nullához mérve 230V , 230V , 70 V



Sajnos nem tudom pontosan, hogy mi van egy motorvédőben. Kijelenthetjük, hogy egy motorvédő hiba esetén ilyen adatok mérhetők ?


Azt a 70 V-os vonalat nem próbáltam terhelten mérni, csak amennyivel a műszer beterhel.



Normál üzemben a motorvédő engedélyezné a mágneskapcsoló bekapcsolását, amin keresztül indul a motor. Jelen pillanatban a mágneskapcsoló nem kapcsol be. Van viszont a motorvédőn egy teszt gomb, ha azt benyomom akkor beránt a mágneskapcsoló.


2017. aug. 21. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Mérj rá a motorvédőre ellenállásmérővel.
2017. aug. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: Igen!

Valószínű, hogy égett a motorvédőben az a fázis-ág, amelyiken csak a műszerrel lehet 70Voltot mérni.

A motor terhelését(áramfelvételét) viszont nem képes átengedni.

2017. aug. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1, 7,8 ohm

2, 8,5 ohm

3, szakadás, még a műszer 20 Mohm-os állásában is.


Akkor úgy néz ki a hiba megerősítést nyert.


Már csak az a kérdés, hogy a villanymotor ment e előbb tönkre vagy a motorvédő ?

Anno , mikor jelentkezett a hiba akkor bekötött helyzetben kiemeltem a motort a helyéről és úgy próbáltam, hogy lássam a tengelyvéget. Nagyon lassan forgott még egy keveset, majd teljesen leállt és csak remegett.

Most viszont nem is remegett, mikor próbáltam beindítani. Utólag érthető, a mágneskapcsoló nem engedte. Ekkor kezdtem keresni az egyéb hibaforrást.

2017. aug. 21. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:

"Már csak az a kérdés, hogy a villanymotor ment e előbb tönkre vagy a motorvédő ? "


A motorvédő egyértelműen.

Kontaktos vagy szakadt lett egy áramköre.

Maradt kettő.

Annak a kettőnek megnőtt az áramfelvétele, a két tekercsből az egyik megszakadt, megszakadt az áramkör, megállt az egész.


Valószínűleg ez valami kisebb motor lehet termikus védelem nélkül.

És a motorvédő sem volt helyesen beállítva.

2017. aug. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez egy elég kicsi motor. Egy szivattyúval egybeépített mindössze 115 W-os motor. Egy gép hűtőfolyadékát keringteti. 15 éve is tönkrement ez az egység és a motor. Lehet jobban járnék, ha kikapnám a motor védőt. Olcsóbban hozzá lehet jutni egy motorhoz, mint a motort újra tekercselni, plusz a motorvédőt megvásárolni...
2017. aug. 22. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!