Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem centrizik rendesen...

Miért nem centrizik rendesen a mosógép?

Figyelt kérdés
Van egy whirlpool AWO/D 41105 típusú mosógépem. Lassan tíz éves már a drága. Külön lehet rajta választani hogy 400 vagy 800 fordulaton szeretnék vele mosni. Miután két éves lett, adódott egy probléma: 800 fordulatos mosás után, a centrifugálás program, lejárta után gyakorlatilag a végtelenségig újraindult a centrifugálás funkció. A motorra kezdtem gyanakodni, ezért ez után csak 400 fordulaton használtam és ennek már lassan nyolc éve. Nem is leenne semmi gond,de ugyan ezt kezdte el művelni 400 fordulaton is. Szétszedtem az előlapot de nem találtam semmi szokatlant, a nyomtatott áramkörű panellel rendben van minden, vizuális nyomát nem látom károsodásnak, lehetséges hogy tényleg a motornak van baja?
2017. szept. 5. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A motor ritkán megy tönkre, a nyákkal van baj, magyarul a vezérlő elektronikának ami kb, egy 20-as.

Sajna ez a whirpool gépekre jellemző.

Nekünk először elment a fűtés vezérlés, ezt közvetlen melegvíz rákötéssel megoldottuk.

Majd szét hullt a mehanikus programkapcsolója, ezt még össze tudtam rakni, később a dob kiegyenlítése kezdett elmenni, használtuk amig tudtuk.

Utána beadta a kulcsot a végleg az elektronika, ezek szándékosan így vannak tervezve!

Amikor elromlott ezt vásároltuk meg: AWS 63213, ez is whirpool.

Előtte meg a netről rendeltünk vmit, nem emlékszem vissza.. de az meg túlfűtötte magát, majdnem leégett, annyira energia takarékosan akart mosni hogy vizet se akart használni.

Ez a mostani jó! Csak a dobja lehetne mélyebb is.

2017. szept. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A motor is tönkre mehet, nekünk volt ilyen. A végéből a tengelytől kijött , az a valami . Én fugaszillel nyomtam vissza , utána jó lett.
2017. szept. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 dologban teljesen biztos vagyok:

- nem mostál soha se 400-as, se 800-as fordulattal

- a leírt hibát nem a motor okozza


Okozhatja viszont ezer más alkatrész hibája.


Javaslom az elektronline.hu oldal -> Távjavítás részlegét, jóval magasabb a szakemberek aránya, mint itt.

2017. szept. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es, persze hogy igen, de itt nem a motor ment tönkre, meg ki kell hívni a mosógép szerelőt, ennyi.
2017. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is a nyák lehet a gond, át tudnám forrasztani bármelyik alkatrészt a panelen de sajnos nem tudom azt hogy melyikkel is kellene kezdenem, magyarul a panel melyik része felel a centrifugálásért? Esetleg a motort kellene tüzetesebben megvizsgálni? A mosással nincs gond, kimos rendesen, szóval tanácstalan vagyok. Egy új/használt panel tényleg olyan 20 ezer körül van, 50-60 körül pedig már egy új mosógép is befigyel. Gondoltam a vákumszenzor is lehet a hiba, de szétszedtem és semmi, tiszta belülröl. Mi lehet a gond?
2017. szept. 7. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!