Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » T. Fórum. Korszerüsitem a...

T. Fórum. Korszerüsitem a lalásomat. Gázt be kellene vezetettnem, cirkofütést gondoltam, de lehet nagyon sokba kerülne. A höszivattyus klimáról van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
azt olvastam hogy a höszivattyus klimával füteni olcsóbb mint a gázzal.Kis lakás kellene füteni 43 m2 ,szigetelve,ablakok cserélve lesznek kapuska
2017. okt. 8. 20:33
 1/5 Zzzoli ***** válasza:

A hőszivattyús klamával csak az a gond hogy ha nagy mínuszok vannak, nem tud elég hőt elvonni a kinti levegőből, így nem tudod vele kifűteni a lakást.

Vannak olyan hőszivattyűk is amelyek -15 fokon is tudnak még hőt szivattyúzni, viszont azok 2 millió fölött kezdődnek és kell hozzájuk radiátoros rendszer, mert a vizet melegítik.

2017. okt. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Láttam olyan klimákat,kb 350 e ft-ba kerül és -20 fokig füt,azt irták róla kapuska
2017. okt. 8. 20:47
 3/5 Zzzoli ***** válasza:

Jó, csak érted hogy -20 foknál mekkora hőteljesítményt tud, mert akkor már jóval kevesebbet mint mondjuk nulla foknál.

De van egy csomó fórum és oldal ahol foglalkoznak az ilyenekkel, keresgélj és olvasgass.

Meg ugye egy helyre nem elég a lakásba beltéri, mert akkor nem lesz egyenletesen meleg.

2017. okt. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szudan válasza:
nekem 80 négyzetméteres házam van 3db klímával fűtök 0 fokig, alatta pedig van egy cserépkályha és kandalló. egyébként fűt a klíma -20ban pedig az enyémek -15ig vannak, csak nem tudni milyen hatásfokkal...
2017. okt. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azok a klímák amik fűtésre lettek tervezve -22, -25 fokig simán fűtenek, ezt garantálja is a gyártó, -20 foknál átlagban 3-as szorzóval lehet számolni. Tehát 1kW felvett elektromos teljesítmény esetén 3kW hőteljesítményt ad le a split klíma. Ezek az A+ és A++ kategóris gépek mind tudják ezt, nincs szó sem milliókról, sem 350000 forintról, ilyen klímák 160-200 között már vannak 3,5kW-os szériában. Ami elvileg kifűti azt a 43m2-ert, persze nem ártna felméretni és elvégezni egy hőszámítást, mert az a biztos.


Mivel én is klímával fűtök már évek óta, elmondhatom hogy gazdaságos és sokkal olcsóbb mint a gáz, vagy fa. Aki bírja a légáramlatot amit a klíma kelt annak ez nem jelent gondot, a mai inverteres hőszivattyús split-ek már igen csendes működést biztosítanak. Az első klímám amit fűtésre vettem az egy ősrégi kínai ON/OFF és még az is fűt gond nélkül. Anno 90-ért vettem és a szerelése esetemben ingyen volt, mert szerelő vagyok :)

Persze, ha valaki kinéz egy japán prémium masinát az akár 500-750 ezerbe is kerülhet.

2018. ápr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!