Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Fűtőpanel-kérdés. Mennyire...

Fűtőpanel-kérdés. Mennyire jönne ki ft-ban a havi fogyasztás kb?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, ne nézzetek hülyének.

80 nm ház, nem szigetelt.

2 db 20 nm környéki szobába lenne 2000w teljesítményű, és a fürdőbe egy 1000w-os.


Ezt így mennyire lehetne belőni?



2017. nov. 1. 09:28
 1/5 Zzzoli ***** válasza:

Az attól is függ hogy milyen hőmérsékletet szeretnél tartani és mennyi lesz odakint. Nem mindegy hogy 21 vagy 24 fokot szeretsz és az sem hogy kint +5 vagy -10 van. Az energiafelhasználás exponenciálisan fog nőni a na növeled a belső hófokot.

Mivel az áram a legdrágább energiahordozó, így nagyon nem lesz olcsó.

2017. nov. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez így amit írtál 5 kW. Ha állandóban be van kapcsolva, akkor óránként 250.- Huf. Én sem vagyok szakértő, de egy villanyvasalónak a teljesítménye is nagyobb, mit 1000 W. Én pót fűtésnek használtam fürdőben ilyen panelt, hát szrt sem ért...az áramot azért zabálta. Vettem a Tescoban egy 2 KW-os ventillátoros fűtőt. Még sosem kellett 1 kWnál jobban kapcsolni. És csak addig megy, amíg fürdik valaki
2017. nov. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A ventillátoros fűtőtest hamar felmelegíti a levegőt, a fűtőpanel inkább konvekcióval melegít, a 80-as évekbeli vörösen izzó fűtőszálas hősugárzók meg "sütöttek" (direkt infravörös sugárzás), de hosszú távon ugyanazt tudja az összes, 1 kWh = 3,6 MJ, nagyjából 3x annyiba kerül, mint gázzal fűteni. Csak a klímás fűtés tud ennél nagyobb hatásfokot elérni.
2017. nov. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak olyan házról van szó, ahol gáz nincs (most se idő, se pénz nem lenne hozzá), és a fafűtés sem jöhet szóba.

Szóval nem szimpátia-alapon menne a villanyfűtés, hanem mert nincs más lehetőség...

2017. nov. 2. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:

És a split klíma, persze az olyan, amiben van fűtőszál is, mert tudtommal a kinti túl hidegben nem hatékony különben.

Hőszivattyúként fűt, ahogy hűt is. Amikor fűt, voltaképp mintha le akarná hűteni az utcát, elvonja kintről a hőt és benyomja a szobába.

Csak a külső egység lefagy ugye, meg kell állnia leolvasztani magát, lényegében ezért bizonyos hőfok alatt nem jó. Az enyém azt hiszem, mínusz 5-10 fokig hatékony. (?)

De vannak fűtőszálas modellek.



Nagyon kellemes amúgy, gyorsan melegít.


Ja, nekem hűtésre van klímám, csak amikor majd megfagytam most az ősszel, akkor kipróbáltam. Kellemes volt nagyon.

2017. nov. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!