Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy nagyon régi hűtőszekré...

Van egy nagyon régi hűtőszekrényem, a fogyasztás úgy mint a mai modern hűtőknél nincs feltüntetve (kWh)?

Figyelt kérdés
Csak annyi hogy 120 Watt, azzal tisztába vagyok hogy nem megy folyamatosa, tehát valóban elfogyaszt 120 wattot óránként, vagy ez csak abban az esetben állna fenn ha valóban 1 órán keresztül folyamatosan menne a kompresszora?

2017. jún. 29. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Természetesen csak akkor ha megy! A kompresszor teljesítmény felvétele 120 Watt!

Kicsit olyan mintha azt kérdeznéd a csillárodba van egy 100Wattos izzó,ez mindig fogyaszt vagy csak akkor ha a kapcsolót felkapcsolom és a lámpa világít?

Egyedül a régi 60 literes hűtöket csinálták régen kompresszor nélkül,úgynevezett abszorciós készüléknek,ott nem egy kompesszor hajtotta a gázt körbe hanem egy fűtőbetét volt benne,az folyamatosan ment! de a kompresszoros nem megy folyamatosan!

2017. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Másként kérdem: Ha nincs nyitogatva a hűtő szépen békén van hagyva. Akkor mennyi a fogyasztása 24 óra alatt ? Mert én úgy feltelezem 120 wattot elfogyaszthat 4 óra alatt is de akár 24 óra alatt is. Tehát vajon óránként hány watt szükséges a hőmérséklet megtartásához ? Nyilván nem pontos adatra várok de mondjuk óránként 10 percig megy vagy stb.... Remélem érthető a kérdés :D
2017. jún. 30. 01:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Leülsz mellé és méred stopperrel.

És nem 120W a fogyasztása.

Hanem az a teljesítménye.

Azt mutatja, ha folyamatosan megy egy órán keresztül, akkor mennyi energiát használ a működéséhez.

A fogyasztása pedig változó.

Főképpen a környezeti hőmérséklet, a betárolt mennyiség és a nyitogatás függvénye.

Méréssel megtudtahtod hogy mennyi.

2017. jún. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen közben én is agyaltam rajta és a legegyszerűbb ha a konnektorba dughato fogyasztás mèrőt vetek be, és a 24 órás adatból átlagot csinálok.
2017. jún. 30. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!