Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gáztűzhely beközésekor sárga...

Gáztűzhely beközésekor sárga flexilibils csővel kell-e külön teflonszalagot használni vagy elég a gyári tömítőgyűrű?

Figyelt kérdés

Elromlott gáztűzhelyet akarok kicserélni egy rokontól kapott használt, de nagyon jó állapotú készülékre.


A régi fémharisnyás csövet egyértelműen kukázom. Veszek majd minőségi sárga flexibilis csövet, ami a szabványnak megfelel.


A kérdésem, hogy elég-e a csőhöz gyárilag adott tömítőgyűrű vagy pluszba használjak-e még gázhoz való teflonszalagot tömíteni?


Panel lakás, más gázos készülék nincs, golyós csap gyárilag van a csövön.


Amúgy miért én csinálom? Felhívtam már 8 környékbeli gázszerelőt, hogy kösse be, de idénre már egyik se tudta vállalni, majd csak januárra. Az egyik szó szerint lehordott, mit képzelek én, hogy egy egyszerű gáztűzhellyel fel merem hívni, mikor fűtési szezon van és sokak fagyoskodnak mert elromlott a kazánjuk!


A kilencedik szerelő vállalná a bekötést 2-3 hét múlva és ő 17 ezer forintot kérne kiszállással együtt egy rohadt cső két perces felszereléséért!

Hát ezért fogom én megcsinálni. Előre is köszönöm a segítségeteket!



2017. nov. 27. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak a tömítőgyűrű kell, A hollander nem alkalmas a menetnél való tömítéshez.
2017. nov. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell más , a teflont akkor használják ha a konyhai csonkra bekötnek hollandert stb ... Ez kemény összeg lenne érte .
2017. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!