Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Üdv. Vettem egy energiatakarék...

Üdv. Vettem egy energiatakarékosnak mondott villany bojlert, de sajnos 24 óra alatt 16kW-ot fogyaszt, a javasolt üzemmódban is. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
2017. nov. 30. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Gyakorlatilag a vízmennyiségtől függ menyit fogyaszt ha sok vizet használsz sokat fogyaszt. Éjszakára kikapcsolhatod ne melegítsen vagy rákötsz egyidőzítőt hogy reggelre meg estére legyen forró vized. Leggjobb lenne egy nagyteljesítményű átfolyós vízmelegítő ott nincs felesleges melegítgetés és mindig van melegvíz.
2017. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én baromira szereten az ' energiatakarékos' dolgokat. Ilyenkor eszembe jut a fizikaóra, 1 dm3 20 fokos víz 1fokkal való emelése tengerszínt felett 200 méterrel x energiát igényel. Gázbojler, ha megoldható. 3 fős család, havi 2000 a gázszámla. Vagy amit előttem javasoltak. Hány literes? Mert jó étvágya van.
2017. nov. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ez teljesen reális fogyasztás lehet, mivel melegen tartja a vizet, az meg zabálja az energiát
2017. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rá van írva, hogy hány kilowattos. Az a mérvadó.
2017. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az egyik a teljesítmény

a másik a fogyasztás

utóbbi nincs ráírva

2017. nov. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!