Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép csere előtt állok....

Mosógép csere előtt állok. Eddig Indesit gépet használtunk. Most az LG és a Bosch között dilemmázok. A Bosch 5 éves garanciája nagy vonzerő. Érdekelne, hogy még mindig igaz-e a német gépek hosszú élettartama?

Figyelt kérdés

2017. dec. 7. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. A Boschnál se mindegy milyet veszel. Nekem Bosch van, nagyon jó.
2017. dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én most cseréltem mosógépet, és az LG mellett döntöttem. Sokáig német párti voltam, de egy ismerősöm tanácsára megkerestem egy mosógépszervizest, és kikértem a véleményét. Három gépet nevezett meg ami a későbbiekben javítható: LG, Samsung, Miele. Az összes többinél az üstre rá van hegesztve a csapágyház, és egy szimpla szimmering-csapágycsere is megoldhatatlan. Szóval a Mielét elvetettem, mert 400 ezret nem akartam adni egy átlagos tudású gépért, ég ha az a csúcs tartósság is. a Samsung nem tetszett, az LG-ből vettem egy 1-10 kg kapacitású lényegtelen milyen, mert már mindegyik smart-okos-WiFi-bluetott-ezer program stb. A régi gépem is egy magas kategóriájú gép volt, könnyen szervizelhető-javítható. Mechanikus problémával nem megyek szervizbe, tíz év alatt cseréltem benne szimmeringet, csapágyat, ajtónyitót, vízpumpát, ékszíjat, de villámcsapás miatt elment a kijelző, és 80 ezerért akartak panelt adni hozzá. Inkább vettem 150-ért a jófogáson egy vadi új felső kategóriás gépet jótállással. Ebből csak azt akartam kihozni, ha intenzíven használod a gépet, akkor 4-5 év múlva jön a csapágycsere, stb, és a mostani szarokat egyszerűen nem lehet javítani, dobd el-vegyél újat ez a trendi.
2017. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csúnya lenne ha a Boschnál hegesztett csapágy volna. Nekem Elektrolux van és annál se hegesztett. Én Bosch-t vennék.
2017. dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az előző generációnál még csak az üst volt összesütve, a szervizben komplett cserélték egy új mosógép áráért. De van aki kreatívan házilag megoldotta a problémát, de ezt egy márkaszervíz biztos nem vállalja be. [link]
2017. dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem gondoltam volna a Bosch-ról. Egy rossz csapágy miatt vegyen az ember egy új mosógépet, mert nem éri meg a javítás. Milyen világban élünk, ezt a pazarlást, környezetszennyezést.
2017. dec. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj a Bosch miatt, az összes többi is ilyen. Ennél már csak az a jobb, amikor a dobra felhegesztik a csapágyházat úgy, hogy befelé lehet(ne) csak kiszedni a csapágyat. A youtubon láttam már ezt is megmókolták a szakik, úgy hogy leszedés előtt központosító furatokat fúrnak a csapágyházon keresztül a dobba. De a lényegen nem változtat, hogy szakszervizben nem javítható, csak fődarab cserével, ami viszont többe kerül mint a gép új ára. Anyósék 4 éves 100 ezres Whirpoolja végezte a kukában mert a panelcsere pont annyiba került mint egy új gép. A fogyasztói társadalom így működik: ha húsz évig menne egy mosógép, tönkremennének a mosógép gyárak.
2017. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan rég még nem csinálták ezt, mégse mentek tönkre gyárak. Nekem egy 8 éves Electrolux van, eddig csak szivattyút kellet cserélni benne, 3200 forint volt 5 éve. Felültöltős így kétoldalt van csapágyazva, ezért szerintem tovább bírja, mint az elöltöltős.
2017. dec. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!