Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az új 7-800 Watt teljesítményű...

Az új 7-800 Watt teljesítményű porszívók tudnak olyan szívóerőt produkálni mint a néhány éve még forgalmazott 1500 Watt körüliek?

Figyelt kérdés

2017. dec. 27. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudnak, ha a gyártó olyan turbina rendszert tervez bele.
2017. dec. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tudnak. Sőt!

Huszonharmincnegyven éve még az egész ország 500-600 wattos gépekkel takarított.


Csak a lustaság nagy úr ám, még a tervezéskor is.

2017. dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szirty ***** válasza:
54%
Nem tudnak. A fele teljesítmény fele olyan hatékony.
2017. dec. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nem a villanyóra tekerése adja meg a szivóteljesitményt. szivóerő a lényeg,hogy az hány watt.
2017. dec. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:

Nem az adja meg. De felvett teljesítmény egyértelműen korlátozza a készülék lehetőségeit :D


Ha azonos hatásfokot feltételezünk (márpedig ilyen téren nincsenek nagy különbségek) akkor egy 700W-os porszívóból semmiképpen nem lehet annyit kihozni mint egy 1500W-osból.


A "szivóerő"-ről meg annyit, hogy két oldalú dolog. Az egyik oldal az hogy mekkora negatív nyomás előállítására képes, a másik meg az hogy milyen mennyiségű levegőt szállít adott idő alatt eközben.

Mert hiába tud elképesztően szívni mondjuk -0.2bar nyomással ha 1 liter/p a szállítása. Egy morzsát sem fog felszívni, legfeljebb 2mm-es furaton keresztül.

Ugyanakkor hiába szállít 2 köbméter/perc mennyiséget ha csak -2mbar nyomást tud létrehozni. Az inkább ventilátor nem porszívó :)

2017. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. mostanában már nem kell gondolkodni 1000 watt feletti porszivó vásárlásán,ugyanis betiltották a gyártását :-)
2017. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyártani lehet, forgalmazni nem.
2017. dec. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Oké! értem én hogy villanymotor, de mi hajtja :D

Nem voltam elég körültekintő a kérdés megírásakor. A gyártók közlik a porszívó szívóerejét kPa-ban ez egyfajta viszonyítási alapot nyújt, de engem konkrétan az érdekelne aki esetleg ismeri a régi hatásfokát is meg az újat is használja, hogy kellően erős e vagy csak tologatni fogom a szőnyegen mint a gyerekek a csattogós lepkét. Köszi a válaszokat egyébként :)

2017. dec. 29. 21:40
 9/11 Szirty ***** válasza:

"A gyártók közlik a porszívó szívóerejét kPa-ban"


Épp most írtam le mi a helyzet a "szívóerő" a nyomás a szállított légmennyiség és a teljesítmény összefüggését.


Nekünk van 800 és 1500W-os készülék is. Bár nem ismerem a hatásfokukat (a felvett villamos teljesítmény mekkora hányadát fordítják a szívásra) de össze nem lehet hasonlítani melyikkel lehet jobban porszívózni. A nagyobb teljesítményű egyértelműen jobb.


Lehet takarékoskodni azzal hogy 800W-ossal porszívózol, legfeljebb sokkal tovább tart és emiatt talán nem is fogyasztottál kevesebb áramot...

2017. dec. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sok választásom nem maradt az új készülékek már mind ilyen kis teljesítményű motorral készülnek... Így vettem egyet (philips) aztán a kis morzsit rögtön azután hogy kibontottam vittem a szőnyegre, hogy mit tud. Szerencsére nem éreztem gyengébbnek pedig a szőnyeg szőre se rövid. Bár nem túl hosszú mert rendszeresen nyírom :)
2018. jan. 7. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!