Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Pb gázpalackról lehet üzemelte...

Jsebak kérdése:

Pb gázpalackról lehet üzemeltetni Termotéka 25-ös gáz kazánt és Pirodopi 80l gázbojlert? Ki tudja kérem írja meg nekem fontos mert a városi gáz ki van kötve nálam és szeretném üzemeltetni a készüléket ha már van.

Figyelt kérdés

#gázpalackról
2018. jan. 25. 09:30
 1/9 anonim válasza:

Szerintem lehet üzemeltetni őket,csak onnantól más kérdés ha bekötötted,hogy meddig bírja palackról.

Szerintem ne várd meg az itteni "okosok" válaszait.

Inkább kérdezz meg egy ilyen szakmával foglalkozó embert!

2018. jan. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de fúvókát kell benne cseréltetni gázszerelővel, majd beszabályozni.
2018. jan. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, fúvókacserével, de semmi értelme. Annynira drága a palackos gáz, hogy akkor már villanyradiátorokkal is fűthetsz, az jobban szabályozható és a palackokat se kell cipelned.
2018. jan. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Némi számolással alátámasztva:

Egy PG-palack fűtőértéke 150 KWh. Enenk egy része a kéményen távozik. A kazán névleges hatásfoka 90%, de ez csak a maximuma. Az éves hatásfok (ami a be- kikapcsolások veszteségeivel is számol) 77% az energetikai számításoks szerint, ha a kazán a fűtött téren belül van. 150*0,77 = 115,5kWh hőt juttat be egy gázpalack a lakásba. Ugyanez nappali áramról vételezve:

4360 Ft. 1 gázpalack házhoz szállítva 4400 Ft.

Szóval villannyal kb. ugyanazon az áron (ugyanolyan drágán)

-kevesebb macerával

-Robbanásveszély-mentesen

-helyiségenként jobban szabályozható módon

fűthetsz.

2018. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A CO-mérgezés veszélyét kihagytam...
2018. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem nagyon tanulságos válaszokat kaptam köszönöm szépen de ha árammal fűtök sokba volna minden helységbe a villany radiátor vétele ha pedig a gáz palackot használom akkor elég csak a két meglévő Termotéka gáz kazánt és a Piradopi vízmelegítő bojlert használnom igaz ?

Az mit jelent hogy beszabályozni a gáz kazánt gáz csökkentővel használnám úgy mint a városi gázt ?

Ami a fúvókát illeti bízok benne hogy nem kell cserélnem mert az sok lenne kazánban sok van kipróbálva meg nézem milyen szinű lángaakkor maradhat úgy szerintem..a Co mérgezéstől nem kell tartanom az a gáz cső kéményén távozik úgy tudom igaz ?

2018. jan. 30. 13:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptam választ mi az oka fontos lenne a számomra mert +5 fokban élek nálam sokat nyitva van az ablak ajtó mert most télen is melegebb van kint mint bent nálam köszi
2018. febr. 6. 14:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a villanyradiátor olcsóbb, nem kell sok, mondjuk kettő, az egyikkel előmelegíted a helyiséget, ahová akarsz menni, a másikkal fűtöd, ahol vagy.

Az átszereléshez minenképp gázszerelő kell, szerintem olcsóbban jössz ki a villanyradiátorral. A melegvíz más kérdés...

2018. febr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen az információd rendes vagy értékelem benned üdv.-János
2018. febr. 8. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!