Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen kombi hűtőgép legyen:...

Yuda kérdése:

Milyen kombi hűtőgép legyen: alul a fagyasztó rész, vagy felül? Melyik a jobb, miért? (energiatakarékosság. Egyéb szempontok)

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt mondják mostanság az alul fagyisak menőbbek, merthogy alulról több hideget engednek fel, és a felső résznek nem kell annyira "dolgoznia". Ezt hallottam, hogy aztán igaz-e?...
2010. jún. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alul fagyósban könnyebb megtalálni a dolgoat, főeg ha kihúzogatós-fiókos. A felül fagyósok viszont rendszerint sak polcosak, oda eleve kevesebb dolog fér be, könnyebben kipotyog, és nehezebb megtalálni, amit keresel.

Alul fagyósnak egyéb előnye, hogy a fagyasztó rész fölött hűvösebb van, mint a hűtőszerrény húűtő részében egyéb helyeken, és itt frisebben marad a zöldség.

2010. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hideg az nem száll felfelé.

A felül fagyasztós az a fitnesz hűtő. Mivel naponta többször is le kell hajolnod, hogy valamit kivegyél belőle. Vigyáz az alakodra.

A kérdésre válaszolva:

Az energia takarékosság általában a gépkönyvön illetve a gépen is szerepel szép nagy színes csíkokkal. Elvileg ezen adatokból lehet kitalálni melyik a jobb. Lehet, hogy valamelyik energia takarékos, csak nem mindegy, hogy milyen térfogatot hűt le. Én úgy választanám, hogy figyelembe venném mennyit fogyaszt az adott térfogattal rendelkező hűtő és azt hasonlítanám össze más hasonló vagy kisebb űrtartalmú hűtőkkel fogyasztás/térfogat arányban.

Sok adatot nem nagyon tudsz kiolvasni az adat táblákból. Nem mellékesen ha van egy konkrét típus, márka akkor szerintem nézz szét a neten. Valószínű lesz olyan oldal, fórum ahol véleményeket mondanak az adott termékekről.

2010. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké -köszönöm szépen-hasonló eredményre jutottam-megerősítettétek.
2010. jún. 8. 18:18
 5/6 anonim válasza:

Bár a hideg nem megy felfelé, egy azért bizonyos, a hideg megy a meleg felé. Ennek igazán a hűtőteren kívül van jelentősége. Ha lent van a fagyasztó akkor sokkal kényelmesebb és valóban jobb a zőldségeknek is a normál hűtőtérben. Akkor rendezheted a polcokat annyira le amennyire csak lehet és a "melegebb" levegő felül lesz majd.

Ha ezt kikalkuláltad akkor utána hagyatkozz a használati útmutatóra. ;p

2010. jún. 18. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Takysoft ***** válasza:

Teljesen mindegy. Fogyasztásban jellemzően megegyeznek.


Vagyis ez nem teljesen igaz, mert az alulfagyasztósakban jellemzően nagyobb a fagyasztó rész a hűtő méretéhez képest. Ebből következően picit többet fogyasztanak, de az embernek jellemzően kell is fagyasztó rész, szóval szerintem az dönt, kinek mi optimális, és mekkora fagyasztó kell neki

2016. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!