Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Split klíma beltéri egységét...

Split klíma beltéri egységét csak kimondottan, közvetlen a mennyezet alá szerelik, vagy én, mint megrendelő döntöm el, hogy hová rakják?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy csináltatom most a napokban, de nem tértünk ki rá (le esm jöttem megnézni!), hogy hol lesz. Mindez telefonon történt. Na most kijönnek, meglátják hová akarom, és ki tudja.. előrukkolnak esetleg vele, hogy oda nem lehet, mert alacsonyan lesz úgy. Hozzáteszem, ez a mennyezettől kb. 50-60 cm-re van, a képen is jól látni. Tehát a fűtésrendszer csöve alá szeretném vagy a két szekrény közé vagy a bal oldali virágos szekrény fölé. Természetesen a nagy szekrény akkor át tolódna jobb oldalra.. Szerintetek?


[link]



2018. márc. 30. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a padlóra kéred, akkor oda szerelik. Max ha valami technikai oka van hogy az általad megjelölt helyre tegyék, majd elmondják.
2018. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gabesz147 ***** válasza:

A mennyezettől min. 15 cm kell, de úgyis lejjebb szeretnéd.

Elvileg kétoldalt is kell 20-20 cm, de ez nem fontos, azt mondta a szerelő, és a padlótól is 200 cm, de ez se szentírás, a szomszédban fejmagasságban kérték, 160 cm-re kb. Tehát a legfontosabb a 15 cm felül, ott a beszívórács miatt. (Egy Rcool szerelési utasításból tettem el a rajzot, ha kérad, fel is töltöm, vagy elküldöm, végül is nem Rcoolt szereltettem be, de minden sz@rt:D megőrzök.)

2018. márc. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gabesz147 ***** válasza:

Feltettem, a TVN-re, hátha kell majd másnak is.


[link]

2018. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha arra a falra akarod, akkor el van döntve a kérdés, a csövek alatt lesz, máshova nem is férne el. Azt amit olvastál, hogy padlóra, meg 160 centire szerelik még csak véletlenül se engedjed! Ugyan a klíma be fog kapcsolni, de állandó üzemmódban hosszútávon problémát okozhat, mivel ezek lakás komfort klímák és split rendszerűek. Ezeket úgy tervezték és gyártották/tesztelték ahogy a leírásban is benne van minden klímánál.


Ennek több oka is van, de a lényeg hogy a hőszipka rendszer így tud megfelelően működni, a hőcserélőnek/kondenzátor kell a megfelelő szellőzés, hogy átjárja a levegő. Ez azért is fontos, hogy az adott hő le is tudja adni a környezetnek ne csak felvenni. Többekközt emiatt lép fel üzemzavar padlóra szerelt beltériknél, általában télen.


Leírom a minimális távolságokat egy átlag split inverteres hűtő/fűtő klímánál:


beltéri: alja min. 200cm, teteje min. 15cm, oldala min. 10-10cm


kültéri: teteje 30cm, alja 30-50cm, oldalai 30-30cm, a kültéri mögötti távolság gyárilag 25-30cm eközött is van tesztelve, de ez még véletlenül se legyen 15cm- nél kisebb ez már tényleg a legvégső!

2018. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!