Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A villanyszerelő 3x0,75-ös MT...

A villanyszerelő 3x0,75-ös MT kábellel kötötte be a bojlert nálunk. Szerintem ez a keresztmetszet nem elég. Pláne, hogy nem tömör kábelről van szó. Érvéghüvely van, a nyomvonal pedig kb 6-7 m. Ez mennyire gond?

Figyelt kérdés
Tudtommal komolyabb keresztmetszettel kellene dolgozni a bojler által felvett teljesítményhez. Van esélye elektromos tűznek? Gipszkarton fal mögött, de védőcsőben futnak a kábelek. Villanyszerelők válaszát várnám első sorban.
2018. máj. 13. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen bojler?

Milyen teljesítményű?

2018. máj. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
0,75 mm vagy 0,75 kvadrát?
2018. máj. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Villanyszerelésnél mindig keresztmetszetről beszélünk, nem átmérőről. Gondolom az 1-es vezetőátmérőjű 0,75 keresztmetszetű vezetékre gondolt a kérdező.


Kilowattonként bő 4 amper kell, 6-7 ampernél többet nem vinnék azon a kábelen, vagyis ha egy kis teljesítményű, 1,5 kW-os fűtőbetétű bojlerről van szó, akkor is nagyon határra méretezte a mester.

Bojlert inkább másfelessel, ha lehet...

2018. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


6 amper a terhelhetősége.

Egy max 1500W-os vízmelegítőnek elegendő.

2018. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! 1800W a bojler. Sajnos nem lehet már kiszedni a kábelt a falból. Mennyire kockázatos ez? Ha csak kicsit melegszik az még nem vészes, csak az elektromos tűztől félek.
2018. máj. 15. 16:41
 6/12 anonim ***** válasza:

"Sajnos nem lehet már kiszedni a kábelt a falból."

De, ki tudja vésni.

2018. máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kigyulladni nem fog, de melegedni azért fog. Ha teljesen kifogyasztottad a bojlert, akkor egy több órás felfűtés során kézmelegnél jóval melegebb lehet.

Ha védőcsőben van, akkor doboztól dobozig nem értem miért nem lehet áthúzni? Csak azt tudom elképzelni, amit láttam pár helyen: nem folyamatos csövezés van, hanem csak az irányt adták meg egy-egy csőszakasszal, amúgy a kábelek szabadon voltak, behúztak minden kábelt, és utána bezárták a gipszkarton falat. A tulaj csak azt látta, hogy minden dobozba csövek érkeznek, nem értette miért nem tudunk új antennakábelt behúzni... azért mert láttuk hogy készült.

Amúgy egy ilyen kábel 80-90 fokig még jó.

Ha 7 méter a hossza, és 0,75-ös, akkor az ellenállása (oda-vissza a fázis és nulla érnek összesen): 0,24 ohm.

Az 1800 wattos bojlered felvesz 7,8 ampert. Ez a vezetéken 1,9 volt feszültségesést fog okozni, ami 15 watt teljesítményt jelent 7 méter kábelre vetítve. Méterenként 2W. Az lesz amit írtam, melegedni ugyan fog, de még elviselhető módon.

2018. máj. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bocs, az előző számításból kihagytam a 0,75-ös szorzót.

A kábelszakasz ellenállása 0,32 ohm lesz, nem 0,24.

2,5 volt fog esni a szakaszon, és 19,5 watt teljesítmény fogja a kábelt fűteni. Egy hőkamera látni fogja, merre megy a cső a gipszkarton mögött.


Újrahúzatnám vele. Ha nem lehet, akkor a számlával elballagnék a kamarához, lehet hogy többet nem kell dolgoznia.

Bár valószínűleg cég nélküli, számla nélküli fusimesterről lehet szó, papírral bizonyathatóan ilyen munkát nem ad ki a kezéből az ember.

2018. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sajnos valóban kontár fos munka. egyébként azárt nem lehet újra húzni mert a csövet ugyan berakta, de a kanyaroknál meg nem tett rá semmit és begipszelte....Aztán erre az egészre rákartonoztak. Sajnos nem voltam itthon, Édesanyámnak csinálták. Már kész állapotra jöttem haza külföldről, a vállalkozó meg eltűnt. A lényeg hogy a lakás nem fog felgyulladni. Tanultunk az esetből...
2018. máj. 16. 17:35
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha megvan még a száma, egy számára ismeretlen ismerőshöz el kell hívni felmérni. Ha megjött, akkor pár "kummunikációtachnikai szakember" és "tűzvédelmi előadó" segítségével szépen meggyőzni, hogy vagy visszaadja a pénzt, vagy újrahúzza a kábelt, vagy a törött kezével fogja a földről felszedni a kivert fogait.
2018. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!