Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vízvezeték szerelőktől kérhete...

Vízvezeték szerelőktől kérhetek tanácsot az alábbi kérdésekhez?

Figyelt kérdés
Van egy 40m mély fúrt kutam melyet jelenleg Extol membrános szivattyúval öntözésre használok.Sajnos ez felzavarja a vizet de öntözésre alkalmas.Én szeretném most fejleszteni WC zuhanyzó konyhai csap stb.Milyen jó és megbízható megoldás létezi gondolok én hidroforra külön víztartályra meg ami kell pl szűrő csak nem tudom a megoldást.Érdekelne szakemberek válasza esetleg ha létezik link is jó lenne.Nincs kiépített vízhálózat sajnos ahova szeretném!
2018. júl. 22. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A víztisztítók külön szakma, pláne ha ivóvizet szeretnél, arra szakosodott cégek foglalkoznak ilyenekkel.

Ez nem ugyanaz, mint amikor én a lakásba beépítek egy víztisztítót (a hálózati vízre, ami önmagában is iható).

Kútvíz tisztítása külön műfaj, be kell vizsgáltatni laborban stb.

2018. júl. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A vizet nem ivóvízként szeretném használni hanem csak Wc zuhanyzó mosdó mosogató.A víz eredetileg iható csak nagyon homokos így valami szűrőt szeretnék beépíttetni a gépek megvédése érdekében.
2018. júl. 23. 08:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a lényeg hogy a viz milyen mélyen van , nem a kút mélysége.

A házivizművek 8-9 méterről tudják felszivni a vizet.

Ha te ettől mélyebbről akarod fel szivni akkor egy mélykútszivattyú kell amivel felszivatod a vizet szinte a talaj szintjére egy tartályba és onnan meg egy hidroforral már megtudod oldani a WC-t is.

De én amig nem volt nálam hidrofor én úgy oldottam meg hogy egy ukrán membrános szivattyúval felnyomattam a vizet egy 200 literes hordóba ami a padláson volt.

Majd innen ejtőre folyt le a wc tartályba.

Csak hát ez elég nem jó volt mert a 200 liter elég hamar kifogyott és akkor mindig ki kellett légteleniteni a wc-be lejövő csövet. Ha nem felejtettük el feltölteni akkor nem volt baj vele.

De ha te egy köbméteres tartályba nyomatod fel a vizet onnan már meg lehet könnyen oldani.

A szűrést pedig meg lehet oldani egyszerűen, ez már barkácsolás kérdése.

2018. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
No ez okoz nekem problémát hogy a fúrt kút mélysége 40 m és a viz magassága kb 10 méter az aljától mérve vagyis a felszíntől 30 m-re kezdődik a víz.
2018. júl. 24. 13:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Membránossal felnyomatod , ülepited és onnan már tudod tovább nyomni akár házivizművel is.

De ne engedd le az aljára hogy felkavarja a pocsolyát, homokot.

2018. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Milyen házi vízművet javasolsz?Linket kérhetnék!Megjegyzés:Nincs lent az alján a szivattyú kb 1 méter vagy még több is a szivattyú szintje az ajjától de így is nagyon zavaros szinte iszapos nem is homokos ezért foglalkoztat a dolog ennyire.
2018. júl. 24. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!