Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az ember tragédiájában találha...

Az ember tragédiájában található filozófiai kérdésekhez segítség? Jól jönne a segítség, mert semmi nem jut eszembe.

Figyelt kérdés

1.Mi értelme van azok életének, amiknek a sors nem adott alkalmat arra, hogy emberi nagyságuk kibontakozzék? Mire gondol, mit jelent itt az emberi nagyság?

2.Miért küzdöttek a hősök, ha utódaik rabok maradtak?

3.Van-e értelme küzdeni eszmékért, melyeket az utókor elavultnak tart?



2018. ápr. 24. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezeket a kérdéseket kaptad? Kitől? És miért engedték ki az illetőt az értelmi sérültek intézményéből?

Tényleg jócskán vannak filozófia kérdések a műben, például, miért van létezés, mi értelme volt az egész teremtésnek?

Ami ezt a három kérdést illeti, találj ki bármilyen marhaságot, el fogják fogadni. Például a 3. kérdés: Volt értelme küzdeni mára már elavult eszmékért? Igen, volt, mert a maga idejében haladónak számított ( legalábbis az eszmék egy része), tehát egy lépcsőfokot jelentett a fejlődésben, amelyet a fejlődés természete miatt nem lehet, nem lehetett kihagyni, átugorni. Műszaki példával élve: a szélmalomtól nem lehet egy ugrással eljutni az atomenergiáig. Előbb fel kell találni a gőzgépet, benzinmotort,stb.

Madách szerint a Teremtésnek, a világ és az ember létezésének az égvilágon semmi értelme sincs. Ez jól látszik Ádám öngyilkossági kísérletén, amelyet csak egy "baleset" akadályoz meg. De nehogy ezt az iskolában vagy bárhol a világban ( főleg munkahelyi felvételi beszélgetésen) elmondd ! :-D A valóság és igazság tabu, és illetlenség beszélni róla. Részben ezért értelmetlen és ostoba dolog a ember létezése. :-))) De ezt se mondd el. Legjobban jársz, ha elfelejted, amit írtam. :-)

2018. ápr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, az értelmi sérült én vagyok :D Én találtam a kérdéseket a neten, a feladat csak annyi volt, hogy fogalmazást írni filozófiai kérdéseket és válaszokat Az ember tragédiája című műben.
2018. ápr. 25. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!