Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Új konyhát szeretnék, milyen...

Új konyhát szeretnék, milyen gépeket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Próbálok értékeléseket olvasni mindenről, videókat, teszteket (aminek sajnos a jelentős része szponzorált), specifikációkat olvasgatok (legyen energiatakarékos, illetve minimum 2-3 év garancia).

Próbálnék valami általános konzekvenciát kialakítani, hogy mely márka az ami kerülendő, mi az ami túl van árazva. Telefonokban és számítástechnikában naprakész vagyok, szinte szériákra lebontva tudom, hogy mit érdemes venni és mit nem, de vannak ott is megbízható márkák amikkel nem lehet mellé lőni. Gyanítom ugyanez létezik háztartási nagygépeknél is.

Kérlek segítsetek, mert totál homályban tapogatózom!

Eddig gázfőzőlapból és pirolitikus sütőből is Electroluxot néztem ki, mosogatógépből pedig Zanussit, mosógépből pedig LG-t amitől amúgy tartok, mert a számtech cuccaik silányak.

Ezekre így szumma 300-350 ezrem lenne. Mit ajánlanátok?

Hűtő szerencsére van.



2018. júl. 28. 01:36
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem mosógépből és mosogatógépből is inkább válasszad az Electroluxot. Volt Zanussi mosógépem és mosogatóm is, nem sokáig bírták. Az Electrolux felültöltős mosógép két kamasz fiú mellett úgy hogy minden nap ment a gép 7 évig bírta, a Zanussi 4 évig. A tűzhelyem Bosch kombinált és 15 éves.
2018. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 28. 11:37
 3/3 anonim ***** válasza:

mesélek.

van családom tehát itthon is vannak gépek mellette pár gépesített albérlet és pár külföldi ismerős albérleteit itthon managelem tehát 20 feletti háztartást tudok felhozni.

a gépeket én javítom mert izgalmas, es informatikusként nem feladat megoldani.


sütő:

mi van benne ?? 3 fűtőszál, 1 ventillátor plusz 1 hűtő ventillátor.

a többi maszlag, van amiben mechanikus a kapcsoló, van amiben digitális.. mivel on off működés van, illetve egy filléres thermisztor, gyakorlatlag reléket kapcsol olyan primitiv mint a szög.. bármelyiket veheted.


mosogatógép:

Olyat érdemes amihez sok az alkatrész.. felesleges megint túl bonyolítani, alapvetően a felmész 1-1 alkatrész webáruházba meglepődsz asszem csak a whirlpool ami más mint a többi, pl a fűtő modulból 2 fajta van, és jó aeg, siemens, electrolux, candy beko gépekhez..

gyakorlatilag ugyanaz, a lényeg hogy olyat vegyél amihez van alkatrész.


mosógép: itthonra 2001ben !! az első direct driveos LG-t vettem meg.. 5-6 éve behalt a szivattyú, szétszedtem.

irtam egy webshopnak kéne egy szivattyu.

Namost.. az LG ben a szivattyu 30e ft volt, mielebe 70 de vehetem olasz mosógépbe való szivattyut 6e ft ért..

a szivattyu mindegyikben 100%ra egyezett, ugyanaz..


takarékosság: hogyan is működik ?? vizet bele, felmelegiti egy cső fűtőtesten át és pörgeti a vizet.. mikor lesz takarékos ? ha kevesebb a viz.. hisz kevesebb viz kevesebb energia a melegítéshez.. :)

Mosogattál már életedben 1 liter vízben ??


Gyakorlatilag ezek alapján elmondható, érdemes olyat venni amihez sok az alkatrész, és esetleg külföldön is van az a termék.


Jobb és rosszabb márka nincs, belül 90%ban ugyanazt kapod apróbb eltérésekkel, mint pl a whirlpool egyes gépeiben lehetetlen csapágyat cserélni igy ha a tömítés meghal csapágy tönkremegy a gép kuka.


Mindegyiket így nézd, keress alkatrészekre, lehet e venni alkatrészt küldföldről olcsóbban, csereszabatosak e az alkatrészek..

Ennyi számít más nem. pl ariston és hotpoint mosogatógépben a fűtőszál egyben van a szivattyúval, 60e ft a cseréje.

egy vacak candyba már 5000ért kapsz, mert beko, teka, aeg gépekben pont ugyanaz a fűtő elem van.

2018. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!