Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Új lakás, első mosógép és...

Új lakás, első mosógép és mosogatógép, de egyik sem ereszti le a vizet. A falban lehet a gond?

Figyelt kérdés

Vettünk egy felújított lakást, amiben megpróbáltuk beüzemelni a mosó- és mosogatógépet (a mosógépet tegnap vettük, a mosogatót használtan kaptuk)..mindkettő végzi a dolgát, de nem engedik le a vizet, hanem hibát jeleznek és kézzel kell megoldani.

Először azt hittük, hogy a mosogatógép csak simán nem jó, de ma kipróbáltuk a mosógépet is és az sem engedi le.

Lehet, hogy a falban a szennyvízvezeték/cső nem jó? Mit kellene tennünk ilyenkor?

Köszönöm előre is!



#mosógép #mosogatógép #cső #nem ereszti le a vizet
2018. aug. 10. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha be van szűkülve, az okozhat gondot, de lehet is következtetni a lefolyás sebességéből.

Amit bontás nélkül lehet tenni, előbb lúgos lefolyótisztító, ami roncsolja a szerves anyagokat, utána sósavas öblítő, ami oldja a vízkövet.

A sorrend azért lényeges, mert a sav nem fér hozzá olyan jól a vízkőhöz, ha egyéb szenny borítja.

2018. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazság szerint nem tudom, hogy öntsem bele, mert ez a fém cső lefelé lóg ki a falból és arra kellett rátenni a gépek lefolyócsövét.. (a kézi mosogatótálcánk még nincs bekötve, mert pultot kell vennünk, de az a másik oldalon lesz).

Ez lehet, hogy hülye kérdés, de honnan tudom, hogy a falból kilógó cső a rossz vagy a mosó- és mosogatógép?

(A mosógépet tegnap hozták, szóval bőven rá garancia..csak nem tudom, hogy ezzel van-e baj)

2018. aug. 10. 21:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Két vödör segítségével megoldható. Feltéve ha a klotyó nincs eldugulva.
2018. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A fürdőszobában minden ok, viszont oda nem fér be a mosógép (meg nincs is neki kivezető), így az is a konyhába került. A konyhában a sarokban van a cső, ami lefelé lóg és elég vékony, arra ment rá a kifolyócső.

Vagy valami fecskendőszerűséggel próbáljam kimosni? :D

2018. aug. 10. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:

A gépet lehet tesztelni, ha például a fürdőkádba engeded a vizet, de lényeges, hogy a kifolyót nem lehet túl alacsonyra engedni, mert akkor kifolyik a víz a gépből, ami természetes.

A falban szokott lenni a bűzelzáró szifon, ami jó esetben egyszerűen kitekerhető, húzható, egy gumigyűrűvel tömített csővég tartja.

Ezután egy tölcsérre húzott csővel a vegyszert be lehet önteni a "falba".

A bűzelzárót visszarakni ugyanúgy lehet, de a gumigyűrűt tisztítás után célszerű legalább vizezni, vagy szikikonzsírral kenni, hogy jól csússzon.

2018. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ami még kimaradt: a gép szivattyújának dolga, hogy a kifolyási magasságra feltolja a vizet.

Ha ezt tudja, akkor jó.

2018. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most látom, a ___szilikonzsírt____ jól elütöttem, egyúttal további kiegészítés:

A tölcsérre dugott hajlékony csővel vizet beöntve, lehet tesztelni a lefolyócső vízelnyelő képességét is, bár ahhoz valami vastagabb cső, illetve tölcsér kellene, mert sok vizet kell hirtelen beönteni.

2018. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megoldódott..nagyon gáz oka volt (mármint kellemetlen, hogy ilyen bénák vagyunk), de leírom, hátha más tanulhat belőle: a falból kilógó lefolyó csapban volt egy kis műanyag dugasz, amit nem vettünk észre, ezért nem tudott lemenni a víz. Kiszedtük, azóta működik minden :)
2018. aug. 11. 10:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Lekéstem. Erre akartam tippelni, hogy benne maradt a povédő dugasz.

Remélhetőleg a szivattyúk nem károsodtak a túlterheléstől.

2018. aug. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy ne érezd csak magad "bénának", mi ugyanígy jártunk :) Új lakásba költöztünk, eszünkbe sem jutott, hogy ott is ellenőrizzük :) Szerelőt is hívtunk, aki pikk-pakk megoldotta és nem kért érte még kiszállást sem.
2018. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!