Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit tehetek, hogy az elektromo...

Mit tehetek, hogy az elektromos kis sütőm ne verjen agyon árammal?

Figyelt kérdés

Nem használtam még, de nem új, hanem használt, csak nekem új, azaz:


Az utcán találtam kirakva - külföldön élve, azaz nem kell kapásból a magyar alap szemétségre gondolni, még ha azt sem mondom, hogy itt körülöttem csak angyalok élnek persze... - egy pont olyan kis sütőt, amilyenre vágytam és pont venni akartam, rajta egy sárga post is cetlivel, hogy működik, oké, koszos, kitisztítottam, van kis tálcácskája is, kivehető, olyan, mint egy mikro, de ez az, hogy nem mikro, hanem sütő, kis sütő, ám eddig nem mertem használni, mert mi van, ha az áram megráz.


Az áramcsatlakozóján semmiféle elváltozást nem látok, mégis el tudom képzelni - pláne miután egyszer egyedül szereltem áramot, gimis fizikatudásommal csak :) , ráadásul csavarhúzó nélkül ollóval és megrázott az áram, átfutott rajtam, két karomon a szívemen át, durva volt, akkor újjászületettem hál'Istennek, de azóta nem kísérletezek többet az árammal inkább :) , sőt, mint a kérdésem is mutatja, kissé áramfóbiás lettem... :)


Miközben valami azt is mondja bennem, hogy ha egy gazdag környéken valaki vett egy újabb sütőt, a régit meg kirakta az utcára, hogy valaki majd elviszi, és még rá is írta, hogy működik, tán tényleg semmi baja, mit problémázom már rajta, biztos semmi baja, de szóval mi van, ha mégis?


Tudom, hogy ha ennyire parás vagyok, akkor szánjam rá a pénzt egy zsír újra, boltból, és lehet, hogy az lesz a vége, de előbb a "nép" :) segítségét szeretném kérni, pláne a hozzá értő népét, hogy mivel tudnám elkerülni a balesetet, ha netán tényleg bedugnám és bekapcsolnám és mégis baj lehetne, akkor hogy tudom minimalizálni a kárt - az elektromos kis sütőben is, meg nem mellékesen vagy inkább magamban, a testi egészségemben? :) Pl. gumikesztyűben dugjam be vagy gumitalpú cipőben vagy vagy mittomén - túl sok MacGyvert néztem, és mégsem eleget... :D


Szerintem is vicces a parám és a tudatlanságom, lehet poénkodni, de azért mégis komoly a kérdés, és alázni nem feltétlenül kell a még akkor sem volt túl erős fizikatudásom miatt, amikor azt hittem, vágom, most meg már azt is elfelejtetettem, amit akkor tudtam... :)



2018. aug. 14. 15:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kimaradt egy szó:

"...tehát, ami a fémvázat a dugó harmadik érintkezőjével összeköti."

2018. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!