Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tegnap véletlenül úgy porszívo...

Tegnap véletlenül úgy porszívoztam, hogy nem volt benne porzsák. Sérülhetett emiatt a porszívó?

Figyelt kérdés
Még sosem fordult elő ilyen velem, a porszívó belseje tiszta kosz lett amit megtisztítottam és a porszűrőn vastagon rá volt rakodva a por letakarítottam, de így is ment a motorjába szerintem. Ettől sérülhetett a motorja?

2018. júl. 18. 02:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Járasd meg üresen kicsit és kifújja ha olyan helyre is jutott ahová nem kell. Ha működik, nem erőlködik, nem égett le, akkor jó eséllyel túlélte.
2018. júl. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sérülhetett, de ez majd csak később derül ki. Ha van némi elektromos hozzáértésed, akkor kiszereled a motort és megpróbálod eltávolítani róla a port és egyéb szennyeződéseket.
2018. júl. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A motorvédő filtert legjobb porszívóval visszirányban kiszívatni, amihez persze kell egy másik porszívó, vagy ugyanez, de betéve egy másik váltás filtert (nekem kettő van, így tudom cserélgetni).

A kimeneti szűrőt is értelemszerűen levenni (ha van), hogy ki tudjon menni a szemét a motorból. Azt is visszirányban meg szoktam "szívatni", így nem kellett kidobni még azt sem.

2018. júl. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha bement a motor csapágyaiba, akkor már cseszheti...

A zsír és a por (mikroméretű homok) összekeveredve elsőosztályú csiszolópor, idővel megeszi a csapágyat. Ha már beletapadt, többet nem lehet eltávolítani.

2018. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a motorvédő szűrőn nem jutott át a por, és mellette sem ment be a réseken akkor talán nem ölted meg a porszívódat. Ha be is jutott akkor is idő mire fellép a hiba. A szűrőjét javaslom úgy tisztítani hogy némi alkohol tartalmú tisztítószerrel beáztatod és jó alaposan kimosod, addig ameddig tiszta víz nem távozik belőle, és utána hagy száradni ha kell 1 teljes napot. Aztán összerakod és újra tudod használni. Ha a csapágyakba bejutott a szennyeződés akkor a porszívó hangján főleg leállításkor fogod hallani hogy másabb a hangja stb... Ha régi több éves porszívóról van szó, de nem volt akkor sem az a drága típus akkor használd ameddig el nem pusztul és vegyél másikat. Ha még viszonylag új gép, vagy nagyon drága volt és sajnálnád akkor amint lejár a garancia keress egy embert aki ért a villanymotorokhoz aki szétkapja a gépet és telibe kipucolja, új csapágyakat tesz bele stb....
2018. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Egy kb. 10 ezres gépről van szó, de még csak pár hónapos ezért is bosszant nagyon a dolog. Máskor sokkal óvatosabb leszek az biztos. A gépekhez nem igazán értek, így a megtisztítását nem tudnám én magam kivitelezni. Viszont mikor a porszűrőt kivettem, úgy látszott, hogy az mögé is bekerült a por sajnos.
2018. júl. 18. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!