Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kompresszor építésen töröm a...

Kompresszor építésen töröm a fejem segítség kéne? Tk-200/rába kompresszor

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni hogy szükséges-e neki a vízhűtés és hogy hogy lenne érdemes össze állítani mi kell hozzá stb.
2018. aug. 23. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyárilag passzív léghűtés, őszintén szólva nem nagyon értem, hogy minek kellene rá vízhűtés? Nem robbanómotor, nem termel annyi hőt.

Ha megnézed, létezik olyan fajtája, amin még hűtőborda sincs:

[link]

Ha nagyon óvni akarod, ventilátorral rá lehetne hűteni, de nem szokás ezeknél.

2018. aug. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zzzoli ***** válasza:
Ha a folyadékhűtésű hengeres van, akkor kell neki folyadék keringetés. De nem kell nagy radiátor, egy 50-es vizes robogóé tökéletes lehet.
2018. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zzzoli ***** válasza:
Igaz, a vizes az már a TK300, akkor nem kell, csak levegő.
2018. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ahogy nézem amúgy is csak a henger fejet hűtené ami max a kimenő levegő hőmérsékletére lenne hatással
2018. aug. 23. 18:18
 5/6 Zzzoli ***** válasza:
Amikor komplimál melegszik a henger azért rendesen, főleg ha valamit festesz mondjuk és folyamatosan termel. Valami aktív hűtés mindenképpen kell.
2018. aug. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor a TK300-at elnéztem, bár furcsállottam is, hogy pont a nagyobb teljesítményűn nem láttam a bordát.

Többivel kapcsolatban azért megjegyezném, hogy ez nem processzor, csak fém, ami "nem ijed meg" egy kis forróságtól, ami nekünk látszólag soknak tűnhet.

Tehát adott egy gyári tervezés, a mérnökök bizonyára nem ok nélkül gondolták olyanra, amilyen.

De kétségtelen, hogy házibarkácsnál hajlamos az ember túlméretezni dolgokat, ami nem feltétlenül baj.

2018. aug. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!