Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Braun rezgőképes borotvát...

Braun rezgőképes borotvát hogy kell "trimmelni"?

Figyelt kérdés
Braun 5770-es rezgőkésesem van. Talán az Árukereső-n egy hozzászóló említette, hogy trimmelte a Braunját, és ez sokat javított rajta. A szita jobban elkapta a szőrszálakat. De hogy kell ezt csinálni? Próbálkozott már valaki ilyesmivel?

2018. aug. 26. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Ott is vannak olyan okos hozzászólók, mint itt.

A trimmelő a borotva egyik funkciója, a hosszab, lelapult szőrszálakat is felkapja és elvágja a marketingduma szerint. Szokták még trimmelőnek hívni a kipattintható kontúrvágót is, ami simán viszi a hosszabb szálakat.

De magát a borotvát nem lehet trimmelni, értelmetlen a kifejezés.


[link]

2018. aug. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valami olyasmire tippelek, az illető szövege alapján, hogy a szita és a kés távolságát tudta csökkenteni, és így mint mondta, a legolcsóbb Braunnal is tökéletes eredményt ért el.
2018. aug. 27. 21:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, ő biztos jobban tudja...


Mit csökkent rajta, a kés hozzáér a szitához belülről.

Csak egy hülye okostojás volt, aki azt sem tudja mit beszél.

2018. aug. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nyomoztam a témába (Árukereső). Nem tűnik sötétnek a kommentelő. Egyébként, a Braun Series 1 130 Borotváról lenne szó (7 989 Ft).

Idéznék, hátha valaki hasznát veszi:

…… csak egy kis módosítást kell végrehajtani. A szitatartó magasságából ami 26.6 mm finom csiszolóval 26mm-re kell lecsiszolni evvel a kis módosítással a 3 napos szőrt is vígan le fogja vágni, mivel a kés közelebb kerül a szitához. Borotva habot is lehet használni, és rendszeresen olajozni.

2018. aug. 29. 22:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, amikor a hülye okosabba mérnöknél.

Megnőtt a nyomóerő, mert jobban előfeszíti a kés rugóját.

Aztán amikor a kés és a szita a tervezett élettartam negyedénél tönkremegy, akkor azt már nem fogja ilyen büszkén beírni.

Fenntartom, hogy egy kontár idióta.

2018. aug. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A linkelt videón is szépen látszik, hogy a szita és tartója flexibilisen mozog, többet is, mint 1 mm.

Hasonló van nekem is, ha nem is Braun, illetve ennél középen csak egy vágósor van.

Tehát, amikor valaki jobban nyomja az arcába, a szita eleve jobban ráfekszik* a rezgőkésre, annak rugózása ellenében.

Pontosan nem is értelmezhető, hol reszelt belőle, de az aljából eleve értelmetlen, ha az is olyan konstrukció, mint az enyém. Nem is ott fekszik fel, ezen semmit nem befolyásolna.


*Ráfekvéssel kapcsolatban én amúgy is kicsit óvatosan fogalmaznék egy precízen összerakott Braun esetében, ami bizonyára olyan jól fekszik, hogy azt már szerintem csak elrontani lehet.

2018. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hogy hol kéne reszelni, azt én se tudtam kitalálni. De a szita, kés kapcsolatnál, gondolom, nem mindegy, hogy a kiindulási távolság 1 mm, vagy 0.1 mm. Márcsak a szita, arcra nyomáskor a bekövetkező minimális deformációja miatt sem. Homorú felületet kell illeszteni egy domborúhoz. Az ideális persze, amit nem lehet elérni, a 0 mm lenne.

Én a kés magasságát növeltem, úgy, hogy a kést tartó lemez alá tettem egy vékonyabb papír lemezt. Csodát ugyan nem tapasztaltam, de még tesztelem az eredményt.

2018. aug. 31. 15:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy bolond százat csinál.

Az egyik tönkreteszi a borotváját, a másik nem hisz az észérveknek, és leutánozza.

2018. aug. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Érvek itt még nem hangzottak el, csak vélemények és feltételezések. De hát kis ország vagyunk.
2018. szept. 2. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!