Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nem fűtött a 10 literes...

Sarga77 kérdése:

Nem fűtött a 10 literes minibojlerük de amikor szétszedtem szárazon fűtött a fűtőszál. Mi ennek sz oka? A fűtőszálra rátettem a fázisceruzát és mindenhol világított. Volt benne piszok ilyen rozsdás színű trutyi lehet hogy az okozta a problémát?

Figyelt kérdés
Cseréljem vagy sem?
2018. aug. 31. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:

A hőfokszabályzót kellene inkább megvizsgálni, meg a többi kontaktust, saruk érintkezését, bekötéseket.

Fűtőbetét külső fémrésze nem maga a főtőszál. A fűtőszál azon belül van, szigetelten.

A betét külső része viszont testre megy, amit a védőföldre kell kötni.

Védőföld hiányában jelezhet a fázisceruza, mert kapacitív úton átszivárog egy kis áram még a jó szigetelésen keresztül is, ez természetes. A szigetelés zárlatát ellenállásmérővel kell ellenőrizni, illetve profi szinten szigetelésvizsgáló nagyfeszültségű műszerrel.

Belül pedig vízköves, a bojlerek már csak ilyenek. Sok vízkő rontja a hőátadást, de azért annyira nem, hogy egyáltalán ne fűtsön.

2018. aug. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


"A fórumba írt kérdéseket és válaszokat mások is olvashatják és tanulhatnak belőle, már csak ezért is jobban megéri az ilyen jellegű segítségkérést publikusan intézni."


Tehát arra próbálok utalni, hogy nyilvános fórum lévén én sem támogatom a privát üzeneteket, legfeljebb csak indokolt esetben (szenzitív információk). Ezért inkább itt válaszolok.


Nem árt tudni esetleg azt is, hogy a fórumokon hagyományosan mindenki tegeződik. Ez a szokás még akkor terjedt el, amikor a kevés netező mind ismerte egymást, azóta is így maradt.


A kérdezett alkatrész szokásos neve viszont nem hőmérséklet korlátozó (bár az is lehetne), hanem hőfokszabályzónak szoktuk mondani.

Amit én láttam minibojlerben, az bimetál elven működött, a tartály oldalának melegét érzékelve. Amikor eléri a beállított hőfokot, az ikerfém meghajlik, a fűtés áramkörét megszakítja.

Tehát ez nem olyan, mint a nagyobb bojlerek, illetve hűtőszekrények folyadékcsöves (folyadéktáguló) termosztátja.

2018. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a bimetálos kapcsoló érintkezői beéghetnek idővel, de polírpapírral szépen rendbe lehet hozni és akkor cserélni is felesleges (nem lesz rosszabb, mint egy új alkatrész).
2018. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A hőmérséklet korlátozót webshopban hirdetik külön a hőfokszabályozótól és ezért kérdeztem hogy mi ez. Vagy ez a hőfokszabályzó része lenne? De sztem nem
2018. szept. 2. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Látni kellene akkor a linket / képet.
2018. szept. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vagy az is elképzelhető, hogy hőbiztosíték, ami a szabályzó meghibásodása esetére egy következő védelmi fokozat.


Ez megmagyarázhatja azt is, hogy rövidre volt zárva. Ha valaki kiiktatja a hőbiztosítékot, akkor működik a bojler, csak úgy nem biztonságos.

2018. szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2018. szept. 2. 18:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Hőbiztosítéknak néz ki, csak amit én szereltem (régifajta), abban ilyen nem volt, ezért nem találkoztam még vele.


Meg úgy látom, ezeknél az újabbaknál már a hőfokszabályzó sem bimetálos, hanem folyadéktáguló elven működik:

[link]

2018. szept. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,sokat segítettél.
2018. szept. 2. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!