Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy működnek az okos, test...

Hogy működnek az okos, test összetétel mérő mérlegek?

Figyelt kérdés
Hogy mérik ezek, hogy mennyi a testzsirod, izomtömeg, vízhányada a testednek stb.? Most vennék egy ilyet, de valahogy nem értem, hogy állapítja meg abból, hogy ráállok. Megéri az 5000 forint körüliek? (mert vannak drágábbak is és ugyanazt mérik)

2018. szept. 10. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:

5000-ért én is kamuzok neked neked valamit a súlyodról, zsirodról, izmoidról, pedig azt se tudom ki a rák vagy.

Na ugyanigy működnek és ugyanilyen "pontosak" azok a mérlegek is.

2018. szept. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sehogy.Van egy számítási módszer, de előbb egy pár adatot meg kell adnod és megbecsüli, de sok értelme nincs. Azt nem is tudja elkülöníteni, hogy éppen izom, zsír vagy víz van rajtad. Amúgy mezitláb kell ráállni és a vezetőképességet méri, de kamu, kizárt, hogy mérje, hiszen a talpadon a bőr vastagságát nem tudja mérni.
2018. szept. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

"valahogy nem értem, hogy állapítja meg abból, hogy ráállok. "

Akkor már érted.

2018. szept. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Impedanciát mér, vagyis váltakozóáramú ellenállást.

Hogy milyen frekvencián, illetve frekvenciákon végzik a mérést, azt nem tudom, meg nem is annyira lényeges, bizonyára kitalálták ennek a módját. De én sem állítom, hogy nagyon megbízhatónak tűnik az eljárás.

Amelyik nem csak a talpad méri, hanem két kézzel is fogni kell hozzá elektródákat, az valamivel jobb elvileg.

2018. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!