Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Fujitsu vagy Daikin klíma?

Fujitsu vagy Daikin klíma?

Figyelt kérdés

Klimasok velemenyet azeretnem kikerni hogy melyik klima marka a legjobb? (Mint pl szaniterben a Grohe vagy konyhaban a Miele.. stb)


5 dbot tervezek venni kb 250e/db ertekben csaladi hazba,futeni is ezzel fogok, szeretnem a legjobb legminosegibbet venni, de tul sok marka van amiket nem ismerek :)



2018. szept. 15. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Amelyikre több garit kapsz.
2018. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tozser ***** válasza:
58%

ÉN leges-leges..legelőszőr azt nézném meg hogy AZOK FOGYASZTÁSA LEVE SZINTEM MIBE KERŰL(NE). mivel az/azok egész évben működnének...és fogyasztják az áramot, mindegy milyen használat -illetve bekötés-is lenne az.

A második a garancia után..milyen ZAJT csapnak és lehet e tőle nyugodtan tlvlzni.beszélgetrni és ALUDNI.

Persze, ha a fogyasztásuk ára és az előbb irtak nem számitanak....de garantálom hogy sokkal többe kerűl majd a FŰTÉS mintha a hagyományos fűtések valamelyikét használnád rá.

De ha Paksról ingyen és direkt kapod az áramot...ne töeődj vele,,,

2018. szept. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gabesz147 ***** válasza:
65%

Nem vagyok klímás, de a tavalyi ajánlatot, amit kaptam, elküldöm, 3,5-ös klímát kértem, végül a Gree Comfortra esett a választásom. 10 percen belül érezhető a meleg, mellette használtam konvektort is, később, mikor már befűtött, összességében a két fogyasztással kb. ugyanott vagyok, mint eddig:-), de hamarabb meleg van. Nyáron több, a hűtés miatt, de az is megérte.


A szerelő tavalyi ajánlata:

Az olcsóbb árkategóriában javaslom az MDV-t.

Midea utángyártott, 135.000,-Ft; 5 év garancia.

Nord Sonora wifi-s 140.000.-Ft 5 év garancia (Gree utángyártott )

C&H szinten wifi-s; Gree utángyártott 140.000,-Ft 5 év garancia.

Gree Comfort + ,nagyon jó fűtés 5 év garancia 165.000,-Ft.

Daikin Ftx35 KM 3 év garancia, nagyon csendes 168.000,-Ft.

Kb ezeket szoktam ajánlani, nem szokott velük gond kenni.

2018. szept. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én POLAR nevű klímákat vettem, nézz rá erre is.

Tényleg halk, a wifis vezérlés pedig nekem nagyon bevált.

2018. szept. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Üdv. Pont jó példát említettél márkában.

"(Mint pl szaniterben a Grohe vagy konyhaban a Miele.. stb"


És itt van a kutya elásva, amiről a szerelők és klímás boltok nem beszélnek... mára megszűnt az a japán minőség amit régen az említett klíma márkák képviseltek. Az EU-ban nem fogsz kapni olyan Fujitsu vagy Daikin klímát ami japánban készült. Leginkább indonéziában, a malájoknál és itt az EU-ban készülnek, ugyan gyártanak a japnok eredeti japán klímát japánban, de nem nekünk. Szal ha ebben a két márkában gondolkodsz akkor kapsz egy jól hangzó márkanevet, de más egyebet sajnos nem, legalábbis japán minőséget azt biztos nem. Kivéve ha kimész és te magad hozod be az eredeti klímát japánból.


Mi légkondik forgalmazását és telepítését végezzük a cégnél, több mint 10 éve főleg fűtésre optimalizált klímákra áltunk rá, azaz főleg ezzel a területtel foglalkozunk. Elsősorban nem ártana felméretni a házat, mik az adottságok, milyen teljesítményű klíma kell, valójában, érdemes jól bevált típusokat alkalmazni (a cégnél mi is ezt tesszük). Van olyan japán klíma amit ajánlanék fűtésre de 250-ből ez nem jönne ki pl. mitsu, pana vagy toshiba. Ha ár értéket nézel és fontos a minőség és legalább 10 évre tervezel akkor a GREE gyártmányokat javasolnám (persze nem minden típust). Így szereléssel ami anyag+munkadíj és az említett 5 klímát nézve megúszhatod jóval 2 milla alatt, de ha ragaszkodsz egy japán géphez és csak a panasonicot nézem az 750 ezer egy klíma, ott a minőséggel semmi gond, de nem vagyok benne biztos hogy 5 klímára költenél több mint 3 milliót. Egyébként az emlitett Mielegépeket még a Miele gyártja ez meg is látszik az árán és a minőségben, csak nehogy ők is leadják másnak a gyártást :(

2018. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"de garantálom hogy sokkal többe kerűl majd a FŰTÉS mintha a hagyományos fűtések valamelyikét használnád rá."


Ez az ostoba tévhit sajnos a mai napi kering az egyszerű átlagemberek között,a technikai valóság ugyanakkor pedig az,hogy jelenleg a klímás(hőszivattyú)fűtés a LEGolcsóbb.

Mutass egy másik technikát vagy berendezést ami 1kW villamos energiából 3-4kW fűtési energiát állít elő... :-)

2018. szept. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Már nincs nyár minek akarsz klímát venni pénzkidobás
2018. szept. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sz_Agnes ***** válasza:
57%

Ilyen költségvetésből/mennyiségnél érdemes szimultán vagy variálható multi split rendszerben gondolkodni, nem csak egy-egy klímában szerintem.

A Fujitsu és a Daikin is megbízható, csendes készülékek. Ezek a márkák nem engedhetnek meg maguknak bakit, a japán márkanév mindenhol magas minőséget jelent. Ha hosszú távon kell hűtésre és fűtésre is, akkor nem is a bekerülési, hanem az üzemeltetési költség lehet érdekes.

Az éves energiafogyasztás fűtésben adatot nézném én, az alapján lehet objektíven összehasonlítani.

250 ezer forintból már lehet olyan Fujitsut venni, amiben van mindenféle légszűrő és A+ energiaosztályú fűtésben is. 10 év garancia van rá, ha van valami kiegészítő fűtés is - ami mondjuk nem árt tartós áramszünet esetére. Ilyen garanciát nem ad más márka. A két márkával két külön csapat foglalkozik, legalább több szemponttal találkozol, mikor felmérést kérsz.

2018. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!