Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 230V os elosztó nem kapcsol...

230V os elosztó nem kapcsol be miért?

Figyelt kérdés

Sima gagyi elosztót nem lehet bekapcsolni egy ideje de szét se lehet szedni mert szegecselve van .


Mi a franc lehet a baj ,van benne biztosíték vagy mi van benne ami kiéghetett a glimmlámpás kapcsolón kívül?



2018. szept. 21. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Kapcsoló hibás,vagy megtört a vezeték valahol, pattints ki a kapcsolót és mérj, bár lehet olcsóbb egy új elosztó.
2018. szept. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kapcsoló lehet. Biztosíték nemigen van benne pláne ha "gagyi". Amúgy nem láttam még olyan elosztót amit ne lehetne szétcsavarozni.
2018. szept. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát pedig ezt nem lehet szétcsavarozni mert direkt szegecsekkel van kiverve hogy verjem bele.


Nem volt mozgatva szóval kizárt hogy a vezeték megtörjön csak volt egy áramszünet és utána nem működik.


Akkor kipattintom azt a kapcsolót .

2018. szept. 21. 11:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem szokott ezekben biztosíték lenni, de esetleg a kapcsolón lehet érezni, hogy nem úgy kattan, ahogyan szokott, lehet hibás, beégett.

Nekem van egy olyan, amiből ki van esve a billenőrész, szétszedni meg elég ocsmány munka lenne, szegecselt.

Ezért gondoltam rá, hogy át lehetne forrasztani a kapcsoló belső érintkezőit két szál vezetékkel, utána ragasztóval kiönteni, de nem foglalkoztam vele, mert van több másik.

Régebben volt olyan egyébként, amit sikerült szétfeszegetni, a vékony aluszegecs a műanyagba van belenyomva, amiből ki lehet húzni, mint egy szöget. Esetleg pákával is rámelegítve.

2018. szept. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megoldás:

A készülék elhelyezése a veszélyes hulladék gyűjtőben.

Nincs benne semmi amit javíthatsz.

Ha mégis belegányolsz és valaki megdöglik miatta, akkor hiába lesz a magyarázkodás hogy a gyakorin azt mondták hogy tákoljam meg.

Tessék:

[link]

2018. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:
100%

"Amúgy nem láttam még olyan elosztót amit ne lehetne szétcsavarozni."


Pedig elég gyakori amelyiket alumínium szegecsekkel raknak össze, vagy műanyag hegesztéssel.

Mindkettőt csak szétfúrni lehet.

2018. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!