Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az elektromos sütőm kb.30mp...

Az elektromos sütőm kb.30mp után mindig leveri a biztosítékot. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Természetesen fogok hívni szerelőt, de gondoltam hátha valami egyszerű baja van amit itthon is megtudunk oldani.
2018. szept. 24. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Zárlatos lesz az elektronikája. Ha nem értesz hozzá, ne bütykölgesd, majd a szerelő elintézi.
2018. szept. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Régi sütő, avagy új? Üvegkerámia vagy vaslap (rezsó) mekkora a biztosíték?
2018. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a gond, mióta egy másik ügyben mondták nekem, hogy leveri a biztosítékot, én pedig a lakásban konstatáltam, hogy az nem is biztosíték (vagy legalábbis nem úgy biztosít), hanem FI-relé, azóta én már kétségek közepette olvasok minden laikus hozzászólást, hogy vajon mit is ver le?
2018. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Áá.. Bocs sütőlapnak olvastam. Beépített akkor zárlatos, ha eddig ment. Ha új akkor pici a biztosíték...
2018. szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kb 3 éves az elektromos főzőlap és a sütő sem több mint 4. 2-2 főzőlaphoz tartozik 1-1 biztosíték és a sütőhöz szintén egy másik, tehát összesen 3 de nem ezek mennek le hanem a fő (FI relé?). Bocsi nem vagyok szakértő. :)
2018. szept. 24. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Az FI relé (életvédelmi kapcsoló).

Akkor kapcsol le, ha nem ott folyik az áram, ahol kellene neki. (Tehát nem a nullavezetőbe, hanem pl. a védővezetőbe vagy a földbe)

2018. szept. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Általában a fűtőszál a ludas.

Nézz be a sütőbe.


[link]


[link]

2018. szept. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!