Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hausmeister hm 1025 mikró...

Doki1968 kérdése:

Hausmeister hm 1025 mikró miért nem szellőztet néha?

Figyelt kérdés
Folyamatosan melegít, nem áll át szellőztetésre soha. Be tudom állítani valahogy, mint a régit, hogy kb. 15 másodpercet melegítsen, aztán 5 másodpercig szellőztessen?

2018. szept. 29. 07:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Annak nem a szellőztetés a lényege, illetve igen is, meg nem is.

A hűtés folyamatosan megy, aminek elsődleges funkciója a magnetron hűtése.

Másodlagosan a sütőtéren is átmegy a levegő, onnan is kinyomja a gőzöket, illetve így nem tud visszafelé, a magnetronra csapódni.

A magnetron szakaszos ki-be kapcsolása csökkenti az átlagos teljesítményt, vagyis a melegítő hatást.

Igaz, hogy vannak már folyamatosan szabályzott teljesítményű mikrosütők is (ami nem kapcsolgat), de nem hinném, hogy ez olyan. Ennél 5 fokozatot írnak.

De ezen belül is van lágyindító technika, ami nem rántja meg annyira az áramot, mint a hagyományos. Az is lehet, hogy csak nem veszed észre, mikor megy a magnetron.

Igaz, hogy annak van egy búgó hangja is, amikor üzemel. Úgyhogy nem tudom, mit tapasztalsz, próbáld megfigyelni esetleg a melegítőhatást, pohár vízzel stb., hogy van-e különbség az egyes fokozatok között.

2018. szept. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mármint főleg a trafó búg a terheléstől, úgy értettem.
2018. szept. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm.
2018. okt. 21. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!