Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Igaz lehet, hogy egy hűtőszekr...

Igaz lehet, hogy egy hűtőszekrényt új helyre szállítás után csak 24, vagy 48 óra elteltével szabad elindítani?

Figyelt kérdés

2018. okt. 19. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem. Én másfél éve vettem használtan az enyémet, rögtön bekapcsoltam, és még azóta is élek. A hűtő is működik.
2018. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Pontosítok, ez akkor igaz, ha állva lett szállítva. Ha fektetve, akkor pár órát tényleg kell hagyni, hogy a hűtőfolyadék visszafolyjon a helyére, de ez is bőben nem 48 óra, csak kb. 2-3 óra.
2018. okt. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kösz, ez így hihető!
2018. okt. 19. 17:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olajteknő van a kompresszor aljában (szinte mint az autóban), abban forog a motorcsapágy, illetve meg van oldva, hogy a szükséges helyekre fröcskölje szét az olajat.


Ezzel mindent elmondtam, az olajnak vissza kell folyni a helyére, ha esetleg átment volna valamennyi a csőrendszerbe.


Vagyis ez nem a hűtőközegről szól és nem is kell neki túl sok idő.

2018. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"pár órát tényleg kell hagyni, hogy a hűtőfolyadék visszafolyjon a helyére,"


Nincs benne hűtfolyadék.

Gáz viszont igen, De az nem folyik sehova.

Tehát akkor marad az olaj.

Annak meg nem kell sok idő, kivéve ha baromi hideg van és megdermed.

Ha nincs fagy, egy óra elég, ha meleg van, akkor 10 perc és hajrá.

2018. okt. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 jani273 ***** válasza:
23%

Hulyeseg. Indithatod rogton, semmi baja nem lessz.A kompresszor olaj miatt mondtak regen hogy az olaj elfolyik onnan ha fektetve van szallitva es ido kell hogy visszafollyon, de ma mar kompresszor olaj zsirt tesznek az olajba es nem kell varni semmit.

En sose varok es siman megy a huto.

2018. okt. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Lassabban a testtel, nem kellene hülyézni!


Eleve vannak fenntartásaim az állításoddal kapcsolatban. De ha feltételezzük, hogy van is benne valami részigazság, nem tudhatod, hogy milyen típusról van szó.


Csak szúrópróbaszerűen, egy ma is kapható példány kezelési utasításából:


Zanussi ZRT18100WA


"Várjon legalább 4 órát, mielőtt csatlakoztat-

ja a készüléket az elektromos hálózathoz.

Ez azért szükséges, hogy az olaj vissza-

folyhasson a kompresszorba."


Egy másik PDF idézet, régebbi típus:


Zanussi ZU 9144


"A készülék szállítása következtében előfordulhat,

hogy a kompresszorban lévő olaj a hűtőkörbe

folyik át. Ezért várjon legalább 2 órát az üzembe

helyezéssel, hogy az olaj a kompresszorba

visszafolyhasson."


Egyébként az sem mindegy, melyik oldalra volt döntve. A kompresszorból a kondenzátor felé (fekete rács a hátán) nem tud folyni, a fojtószelep miatt. Másik irányba, a belső párologtató felé folyhat az olaj, ebből lehet a baj.


Ha rászív a kompresszor az olaj által eltömített csőre, az egy túlterhelés, nem érdemes kockáztatni.


Ezt nevezem én felelős válasznak, amivel nem okozok kárt a fórumot olvasók számára, szerintem.

2018. okt. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
tényleg várni kell de nem 24 órát!!! 1-3 óra elág.... és ne kisérletezz mert dága a kompresszor egyes hűtőkbe!!!!
2018. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! 10-12 órát állt az új helyén, és ez szemlátomást elég volt!
2018. okt. 26. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!