Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 1400 Wattos turmixgépünk...

G' kérdése:

1400 Wattos turmixgépünk tartós túlterhelésnek lett kitéve. Javítható vagy kuka?

Figyelt kérdés

Pár perc után elkezdett bűzleni, égett szag volt az egész konyhában. Hagytuk egy napot "pihenni", másnap bekapcsoltuk de 2-3 másodperc után már érezni lehetett az égett szagot. A tetejére fordítottam, lecsavaroztam az alját és beindítottam. Elég erősen szikrázott. Kiszedtem a motort, a kommutátor erősen el van feketedve, a szénkeféknek kb 1/3-a van csak lekopva.

A kommutátort megtisztítottam, a keféket visszaraktam a helyére de nincs sok változás, továbbra is szikrázik és égett szaga van, és a fordulatszám se a régi.

Esetleg valakinek valami ötlet?



2018. okt. 23. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
ha garanciás akkor az, ha nem akkor kuka, nem hiszem h megéri javíttatni, cserélni alkatrészt, de kérdezz utána
2018. okt. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nincs garancia, azért is mertem ilyen bátran belemászni.
2018. okt. 24. 00:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Veszélyes hulladék.
2018. okt. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Forgórész-menetzárlat tüneteit leírtad, csak megfeledkeztél az erős melegedés és rendellenesen nagy áramfelvétel említésétől, netán méréséről.


Emiatt adok csak 4-es osztályzatot a tanulónak.


Következő feladat a munkadarab összeszerelése, legközelebbi Hulladékudvar felkeresése.

2018. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!