Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 1 fázisos villanytuzhelyt...

1 fázisos villanytuzhelyt hogyan lehetseges bekotni 3 fazisba?

Figyelt kérdés
bocs ha nem jol fogalmaztam, de vettem egy tuzhelyet es jo lenne ha hasznalni is tudnam anelkul hogy leveri a biztositekot es a pincebe kene rohangalnom visszakapcsolni, van valami megoldas?
2018. okt. 27. 18:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
3 fazis van kiepitve , tehat a tuzhely gagyi 1 fazisos, es igy kellene megoldas ra. ha esetleg tud valaki irjon, koszi
2018. okt. 27. 18:52
 2/12 anonim ***** válasza:

3 fázist nem tudsz közösíteni egy fázisba, abból komoly gondok lennének.

Három főzőlapot el tudsz osztani 3 fázisra.

Sütő alsó-felső fűtőbetétjének bekötését el tudod osztani 2 fázisra.

De a gépnek csak szimpla bekötése van, abból nem lesz több.

2018. okt. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
[link] koszonom a valaszt, errol a tuzhelyrol van szo :( akkor nem lehetseges ezt megoldani?
2018. okt. 27. 19:02
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy 7615 W összteljesítményű készülék, amit szerintem illene gyárilag 3-fázisú bekötési pontokkal ellátni.

Meg kell nézni közelebbről, de nem árt tudni azt is, hogy ilyen nagyteljesítményű fogyasztókat a mérőhöz kiépített közvetlen, toldás nélküli kábellel, fix bekötéssel kell ellátni.

Ennek szakszerű módját, méretezését pedig egy villanyszerelő tudja.

2018. okt. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a segitseget!
2018. okt. 27. 19:30
 6/12 Szirty ***** válasza:

Ez nem "egy fázisos" villanytűzhely.

Ez a készülék beköthető 3 fázisú hálózatra is.

Az elektromos bekötés a készülék hátulján lévő rajzon van ábrázolva.


[link]


27. oldal.

2018. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
apam akkor eleg bena ahhoz kepest hogy gepesz :D köszi szépen a segitseget! tudtam, hogy a gyakorin lesznek profi valaszok :D
2018. okt. 27. 19:38
 8/12 anonim ***** válasza:

"apam akkor eleg bena ahhoz kepest hogy gepesz :D köszi szépen a segitseget! tudtam, hogy a gyakorin lesznek profi valaszok :D"


Nem az ő hibája.

Nem ezt a doksit csomagolták a készülék mellé amit a válaszoló belinkelt, így ez az információ nem is szerepelhet benne.

[link]

2018. okt. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Lényegtelen, az csak egy kezelési utasítás, ami egy szakember érdeklődési körén kívül esik általában.

Velem is előfordul, amikor TV-javítás kapcsán ügyfelek jönnek nekem a kezelési utasítással, de ez egy vicc, nyilván nem abból fogom javítani a TV-t. De még programozni / beállítani sem.


Hasonló a helyzet egy ilyen villanytűzhellyel. Hozzáértő azt rögtön látja, hogy háromfázisú bekötési pontja van, ilyen laikusoknak szóló kezelési utasításokat legfeljebb csak kineveti.

2018. okt. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

"Hozzáértő azt rögtön látja, hogy háromfázisú bekötési pontja van,"

Ja, gondolom egyből szétszedték a konyhát.

Ha már be van szerelve és működik, nem biztos hogy ő szerelte be és tudja mit talál a burkolat alatt.

Szóval elővette a leírást, átnézte, és az lófüttynyit sem segített. A szakértő hiába röhög, attól még a laikusok nem feltétlenül esnek neki mindennek töketlen módra.

A kérdező a logikus folyamatot követte, elkezdett megbízható információt szerezni.

Szerintem ez teljesen normális.

2018. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!