Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért hangos a mosógép motorja...

Miért hangos a mosógép motorja mosáskor?

Figyelt kérdés
Egy Hajdu Energolux mosógépről van szó. Csak mosáskor hangos a motorja, centrifugázáskor normális. Nem csapágyas, mert megnéztem. Mi lehet a baj? Kondenzátor?

2018. dec. 4. 14:01
1 2
 1/13 veterán vas ***** válasza:

Azt feltételezed, hogy a hibás kondenzátor hangot bír kiadni?


Gondolta a fene.... :)

2018. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem feltételeztem, csak kérdeztem.
2018. dec. 4. 18:21
 3/13 anonim ***** válasza:

"Hangos a motorja" ez így távolról olvasva semmit nem mond. Zaj lehet sokféle.

Meg a szokásos kijelentő mód. Kérdezők általában csak kijelentenek, kész tényeket közölnek. Hogy ez mindig ilyen volt, vagy csak később, milyen módon jelentkezett, sokkal lényegesebb információ lenne, még annál is, hogy "hangos".

Egyébként ezeknek a kiváló gépeknek mosási fordulaton van egy természetes búgó-morgó hangja, ami nem hiba.

2018. dec. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy milyen a motor hangja mosáskor, centrifugáláskor mert régebben is volt ilyenünk. Ezt a gépet (elvileg) felújítottan vettük, készítek egy videót róla hátha az úgy jobban érthetőbb lesz mire gondoltam. :)
2018. dec. 5. 20:42
 5/13 A kérdező kommentje:

Itt a videó mire gondoltam: [link]

Bocsi, de nem a legjobb minőségű a videó, de a hang a lényeg! :)

2018. dec. 7. 16:48
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha nem a hátlemez zörög, vagy más lemez / alkatrész, akkor nem hallottam még ilyet, noha a saját gépem én szoktam karban tartani (nem sok baja volt eddig).

Ebben az esetben is levenném a burkolatot és megnézném működés közben.

Vagy van itt egy fórum, ahol mosógépszerelők is vannak, talán kapásból tudják a választ:

[link]

2018. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a segítséget minden kedves válaszolónak!
2018. dec. 7. 19:10
 8/13 repulo ***** válasza:
Ez olyan, mintha irányváltáskor csinálná a motor.
2018. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Ha megnézed a videót végig akkor a centrifugálás után fékezéskor is ugyan ezt a hangot adja. A jövő héten kihívok szerelőt megnézni, meg a lábait kicserélni. Írok hogy mi baja volt! :)
2018. dec. 9. 10:02
 10/13 repulo ***** válasza:

Árulnak hozzá fékbetétet, ha jól láttam, valami 700 forint körül van.

Majd a szerelő megoldja.

2018. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!