Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tegnap d. u. bent ragadtak a...

Tegnap d. u. bent ragadtak a felültöltõs mosógépben a ruháim. Nem lehet sehogysem kinyitni a dobot. Csak hétfõn jön a szerelõ, nem lesznek addigra penészesek a ruháim?

Figyelt kérdés
Elõre is köszönöm!
2018. dec. 7. 11:17
1 2
 1/14 anonim válasza:
Áramból kihúztad? Húzd ki, dugd vissza. Ha ekkor sem nyílik, futtass le még 1 rövid programot. Ha akkor sem nyílik, ha akkor be fog büdösödni!
2018. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Valószínűleg beragdt az ajtaja. Nem lehet kinyitni, bármit csinálok is.... Persze, első dolgom volt, hogy kihúztam, mivel már égett szagot is éreztem. Az nem olyan nagy baj, ha bebüdösödnek, csak penészesek ne legyenek... :/
2018. dec. 7. 11:37
 3/14 anonim ***** válasza:

Büdös (baktériumok szaporodása) vagy penész (gombák szaporodása) szinte mindegy, ebben az esetben. Később mindkettő kimosható és fertőtleníthető elvileg, de még jobb lenne, ha legalább 6 óránként le tudnál futtatni egy hideg vizes öblítést, úgy ki lehetne húzni addig.

Talán nem kell mondani, hogy a meleg és a pára kedvez a rohadásnak, utóbbi főleg a penésznek.

2018. dec. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 repulo ***** válasza:

Szűrőnél próbáld leengedni a vizet, lehet a szivattyú fosta össze magát, azért nem tudod kinyitni.

Persze előtte a szivattyúval is próbálkozhatsz.

Ha akkor sem nyílik, 1-1,5 órára áramtalanítsd, de előtte állítsd alapra a programkapcsolót.

2018. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Sajnos le is lett szedve az oldala, mert olvastuk valahol neten, hogy a palástját, vagy mit kell leszedni, és akkor hozzá lehet férni a dobhoz, de nem lehetett... Egyébként mindegy, mert nem tudtam volna lefuttatni rajta programokat akkor sem, mert csak erőlködött, és leégett volna motor. Mondjuk, már lehet, hogy le is égett, nem tudom... :/
2018. dec. 7. 12:25
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, azt is próbáltuk.
2018. dec. 7. 12:36
 7/14 anonim ***** válasza:
Mosógép típusa?
2018. dec. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Indesit WITL 106.
2018. dec. 7. 14:02
 9/14 A kérdező kommentje:
Amúgy, hülyeséget írtam, bocsi. Nem beragadt az ajtaja, hanem kinyílhatott, és beakadhatott. De ez nem tuti, nem tudom, mi lehet vele, mert mindig rendesen becsukom a dobot, de lehet, hogy most nem kattant.
2018. dec. 7. 14:17
 10/14 anonim ***** válasza:

Próbáld lenyomni az ajtót ütközésig, hogy ki tudjon mozdulni a retesz.

Ha nem megy, akkor a palástot levéve ki lehet nyitni.

De legelőször azt próbálnám ki, hogy 10 percre kihúzva kinyílik-e úgy hogy nem dugod vissza a konnektorba. A PTC ennyi idő alatt lehűl, és ha jól működik a zár, akkor elengedi ha a nyitás előtt benyomod hogy a reteszt ha be is ragadt, a rugó ellenében vissza tudja húzni.

2018. dec. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!