Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi a baja a villanybojleremnek...

Mi a baja a villanybojleremnek, ha (vízkőtelenítés), újrafeltöltés után még egy fél nap után sem jön melegvíz?

Figyelt kérdés

2018. dec. 27. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem volt még elegendő ideig vezérelt áram. Vagy esetleg elfelejtették az autómatát visszakapcsopni, esetleg a termosztát nincs jól beállítva.
2018. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:
Attól függ. Több infó kell!
2018. dec. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amióta újra feltöltöttem vízzel, miután beszereltem az alaplapot ( benne új fűtőbetét, anódrúd, tömítések), azóta egy darabig jött a melegvizes csapból a víz, azután elment a nyomás és csak csöpögött majd semmi sem folyt. Vártam egy kicsit, majd újra kinyitottam már folyt a víz pici nyomással majd megint elállt. A bojler nem érte el az üzemi hőfokot amire beállítottam, mert ezidő alatt túl sokszor volt központilag lekapcsolva.
2018. dec. 27. 19:28
 4/8 anonim ***** válasza:
A bojler elzáró szelepe rendesen meg lett nyitva? Mert ha az csak kicsit van megnyitva, vagy éppen beragadt, akkor előfordulhat ez.
2018. dec. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4


Igen.

2018. dec. 27. 20:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Tehát akkor nem az a gond, hogy nem jön meleg víz (félrevezető kérdés alapján azt hittem, hogy hideg víz jön helyette), hanem hidegen sem jön.

Talán levált vízkőtörmelék eldugított valamit.

Ilyen helyzetben mit tennék?

Valószínűleg káromkodva szétszedném ismét.

Bár, ha nem volt jó alapos a tisztítás, arról ki tehet...

Előbb persze ellenőrizném a csonkoknál a bemenő-kimenőt.

Ha jó a bemenő, de nem jön ki, vajon hol lehet a hiba? Keresztkérdés.


Sajnálom, de elektronikus áramkörök javítása közepette, számomra vicces a hibakeresés bonyolultságának ez a szintje.

2018. dec. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell szétszedned. Ha megy bele víz, ki is fog jönni.

A csapokat ellenőizd. A melegvizes cső nem tömődik el. A hideg sem.

2018. dec. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megoldva. A kombinált szelep volt a hibás.
2019. jan. 1. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!