Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit jelent a húsdarálóknál,...

Mit jelent a húsdarálóknál, hogy 10-es,22-es,32-es?

Figyelt kérdés
Persze azt értem, hogy a méretét jelenti, de nem értem, hogy milyen méretet jelölnek a számok ?

2019. jan. 25. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lyuk???
2019. jan. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Lyuk biztosan nem.

Most gondolkodom, talán az űrtartalma lenne ?


1,0 Liter

2,2 Liter

3,2 Liter


Hátha valaki tudja.

2019. jan. 25. 23:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem. Kódok. A darálék finomságát (méretét) fejezik ki.
2019. jan. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen...a darálóban lévő rostély átmérőjét jelzik,egészen pontosan meg tudom mondani,mivel engem is érdekelt régen hogy mit takarnak ezek a jelzések,így utánajártam,nos tehát:


5-ös daráló: 2 1/8 coll -53mm


8-as daráló: 2 1/2 coll -62mm


10-es daráló: 2 3/4 coll -70 mm


22-es daráló: 3 1/4 coll -82mm


32-es daráló 3 7/8 coll -100mm


Emellett a rostélyok megtalálhatóak különböző méretű furatokkal,ami a darálás finomságát hivatott befolyásolni,tehát a 10-es daráló 70mm átmérőjű rostélya megvehető pl 4-6-8mm-es változatokban.

Remélem segítettem.

2019. jan. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jó ez a táblázat, de nem tudom logikailag összehozni a rostély átmérőjét a kódszámmal. Nincs konkrét matematikai összefüggés.

Ha viszont a méretrendszer esetleg Angol eredetű, akkor bármi előfordulhat és lehet,hogy tényleg csak egy kódszám a 32-es, nem pedig méretjelölés.

2019. jan. 26. 03:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a matematikai összefüggés mint pl a cipőméretnél,pl 9-es azaz 43-as a cipő aminek(nem tudom pontosan)tegyük fel 280mm a talphossza,ebből tudjuk hogy erre van szükségünk,ez a megfelelő.

A darálóknál megadott számozás is erre szolgál igazából,mert ugye 5-ös darálóval,2mm-es lyukkal ellátott rostéllyal nem állunk neki disznóvágáskor 20kg kolbászhús darálásának,mert sosem végeznénk,arra ott a 12-22-32-es méret.Nálunk a faluban vannak akik havonta vágnak disznót,pl:a szomszéd Ignác bácsiék,ő 32-es darálót csinált meg villanymotoros hajtásúra,gyorsabb,kényelmesebb.Darálás közben pedig rostélyt cserél,mert a család nagyobb része azt szereti ha finomra van darálva a kolbász alapanyag,a másik része ha apróra darabolt,tehát látni mit eszel,úgy mint régen amikor még nem létezett daráló és késsel vágták apróra a kolbásznak valót..Otthoni,háztartási használatra simán megfelel az 5-8-10-es méretű,a rostélyokat pedig aszerint cserélheted hogy az éppen darált alapanyagot milyen finomságúra szeretnéd,ezért lehet mondjuk 10-es darálóhoz 3 fajta rostélyt kapni,pl:olyat amin van 6 5mm-es lyuk a másikon 8 3mm-es és egy olyan amin 10 2mm-es lyuk van ezek cseréjével egyre finomabb lesz a ledarált anyag.Mondjuk ha húst bolognaihoz,hamburgerhez,szalámihoz,kolbászhoz vagy épp zöldségeket házi ételízesítősöz,vagy mondjuk kenyérmorzsát darálunk.

Tehát végül is ezek a számok a méretet jelölik,azt is mondhatjuk hogy kódszámok ha úgy tetszik.

2019. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A cipőméretnél sincs matematikai összefüggés.

Adott egy méret választék, aminek az elemei a könnyebb azonosítás végett jelöléssel vannak ellátva.

2019. jan. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Közben találtam külföldi oldalakon is információkat.


A számozás tényleg nem konkrét méretet jelöl, hanem csak egy egyszerű sorszámként szerepel.

Külföldön például így adja meg: #10 , #22 .... stb

Az angolszász területeken szokványos a kettőskereszt jelölés.


Ők egyszerűen ételdarálónak nevezik. és sokkal több típusa van náluk a darálóknak. Feltételezem, hogy 0-tól, vagy 1-től kezdődik a sorszámozás és ki tudja meddig tart.

Egy érdekességre viszont felfigyeltem, hogy például a #20-as és a #22-es darálójuknak azonos a rostély átmérője, vagyis valami más eltérés van a 20 és a 22-es közt. Arra gondolok, de csak tipp, hogy azonos rostély mellett különböző a darálótest hossza. Tudom is én 20-asnál 100mm , 21-esnél 125mm, míg egy 22-es 150mm belső hasznos hosszal rendelkezik.

Elképzelhető, hogy szín húst könnyebb egy rövidebb testű darálóval eldolgozni, de a zsírszalonnához ideálisabb a hosszabb test.



22-es daráló: 3 1/4 coll -82mm

2019. jan. 26. 13:34
 9/12 A kérdező kommentje:

A vége lemaradt.

A col-ból történő pontos átszámítás egy 22-es darálónál 82,55 mm

Mindegyiknél van némi eltérés a korábbi listához képest.

2019. jan. 26. 13:38
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez névleges átmérő.

Hegesztő vagyok,de a csőszerelő szakmában is otthon érzem magam..vegyünk alapul egy NA 32mm-névleges átmérőjű csövet,collban az hivatalosan 1 1/4 ami 31.75mm,DIN szabvány 38mm,ISO 42.4mm,papíripar 35mm,élelmiszeripar 34mm.

Tehát a darálónál is azért van ez a 0.55mm eltérés..

Egyébként végül is csak egy darálóról beszélünk,nem a Honda vtec motorjáról van szó..:)

2019. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!