Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van valami opció a tulfolyó...

Van valami opció a tulfolyó viz elvezetésére azon kivül hogy egy tálból kell mindig kiönteni? Baromi idegesitő.

Figyelt kérdés
2019. febr. 7. 15:13
1 2
 11/17 Szirty ***** válasza:
55%
A túlfolyó víz tálban való gyűjtése helyett csővezeték (tömlő) alkalmazása esetén nem kell mindig kiönteni, magától elfolyik megfelelő lejtés biztosítása mellett :)
2019. febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Bojlerről van szó.
2019. febr. 20. 19:25
 13/17 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy miért van tálba gyűjtve?
2019. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Mert valahova folyik a viz.Van tulfolyója.
2019. febr. 26. 12:44
 15/17 anonim ***** válasza:
Bojler esetén csövön is el lehet vezetni - ha van hova. Akár egy sima locsolócsővel elvezetheted a kádba, vagy ami közel van lefolyó. Vagy ha szélesebb szájú tálat használsz, akkor gyorsabban párolog, mint ahogy csöpög, így soha nem kell kiönteni.
2019. febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nemrég vettünk új boylert, és szerelt fel rá szerelő túlfolyót. Most már engem is kezd idegesíteni a csöpögés , mikor tágul a tartály melegedéskor. Tudom hogy szükség van erre az izére, de mit gondolt aki felszerelte, hogy majd elárasztja a fürdőszobát a víz, vagy majd én szarakodok azzal, hogy kis vékony csövet szereljek a túlfolyóra, és ezt elvezetem mondjuk a wc-be? Vagy a gyártók hogy gondolják ezt? Az előző boylerünknél nem csepegett semmi, és cső se volt. De nem is robbant fel. A vízszerelő se mondta, hogy ott a túlfolyónál csepegni fog.
2021. júl. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"A vízszerelő se mondta, hogy ott a túlfolyónál csepegni fog."

Pedig az ő dolga, ezen mi nem tudunk segíteni.

Azt szokták mondani, hogy normális, ha melegítés közben folyik a víz a szelepből. Nem, ennek nem kell így lennie. Ha én pl 60 fokra állítom a vízhőmérsékletet, akkor egyáltalán nincs rá szükség hogy kieressze a vizet.

Vész esetén kell nyitnia, nem üzemszerűen.

Szivároghat, ha szennyeződés került bele. Pár másodpercre megnyitva kimossa magát. Ha még ereszt, zárj rajta. Mivel ez egy biztonsági elem, a nyomás növekedésével úgyis kinyit majd, nem tudod elrontani, vagy annyira elállítani, hogy veszélyes legyen.

2021. júl. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!