Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Csak addig ég az őrláng, amíg...

Csak addig ég az őrláng, amíg nyomom a szikrázató gombot, miért?

Figyelt kérdés
Junkers típusú gázbojler

2019. febr. 11. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem olyan van, de általánosságban ha a gyújtóláng nagysága nem szokatlanul kicsi (amit okozhat a cső porosodása, eltömődése), ha a láng széle rendesen érinti a hőelemet, de ennek ellenére sem "akad be", akkor lehet hibás maga a hőelem is például.
2019. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elromlott. Hívd a szerelőt, ha nem akarsz az esti hírekben szerepelni.
2019. febr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valójában egy átfolyós gázbojlerben több olyan részegység van, amit egy műszerész könnyen javíthat anélkül, hogy gázos részt meg kellene bontani.

Ott vannak eleve a vizes körök és alkatrészek, de még a gyújtóláng csöve is csak egy hosszabbító toldalék, ami nem áll kapcsolatban veszélyes részekkel, könnyen tisztítható, illetve annak fúvókája is kívülről.

Láttam egyszer egy gázszerelő munkájának eredményét, hogyan cserélt hőelemet: maga a felszerelés egyszerű egy manuális képességekkel rendelkező ember számára, a vezetékét meg elvágta és elég csúnyán összedrótozta a gázszelepbe menő vezetékkel (én legalább rendesen forrasztottam volna).

Ennek ugyebár az a dolga, hogy amikor a gyújtóláng átmelegíti, akkor a hőelem által termelt feszültség meghúz egy kis elektromágnest a gázszelep belsejében, így biztosítja a tartást. Mindaddig, míg ég a láng.

Ha a drótozott kötés megszakadna, akkor sincs tragédia, csak lezár a láng.


De mindezeket csak az érdekesség kedvéért írtam, fakezű emberek nyilván ne nyúljanak ilyesmihez egyáltalán.

2019. febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!