Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kell e a gáztűzhely aljába beton?

Kell e a gáztűzhely aljába beton?

Figyelt kérdés
Vettem egy használt gázsütőt és mikor takarítottam ki észre vettem hogy az aljába az alsó lemez alatt, ahol be kell gyújtani van egy szabadon álló öntött betontömb pont akkora mint az oldala. Kell ez bele vagy valaki ott érezte jónak?

2019. febr. 12. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
A régebbi sütők aljába a hőeloszlás egyenletessége érdekében a felhasználók (NEM A GYÁRTÓ !) tettek tetőcserepet vagy hasonlót.
2019. febr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
A beton az egyenletes hőelosztást inkább rontaná mint javítaná. Viszont azt elképzelhetőnek tartom, hogy önnmagában túl könnyű lenne a szerkezet, ezért afféle "tőkesúly".
2019. febr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

A gázsütőben alul van a láng.

Fölötte a sütnivaló.

Amit alulról hamarabb megpirít, mint felülről.

Ezért tesznek bele olyan dolgokat, ami hőálló és nagy a hőtehetetlensége.

Meggátolja a gyors hőátadást az alsó részen, amíg a felső rész az oldalt kiszökő hőtől átmelegszik. Így hangolták be arra, hogy a süti vagy más dolog viszonylag egyenletesen kapja a hőt alulról és felülről egyaránt.

2019. febr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

#2, #3-nak:

Elöljáróban megemlíteném, hogy KŐMŰVES vagyok!


-Mint az köztudomású, a beton igen szar hőszigetelő, vagyis igen jó hővezető!


-Mint az szintén köztudomású, a meleg levegő felfelé száll, nem lefelé!


Vagyis ha alulra betont, vagyis jó hővezetőt helyezel, akkor az amúgy is eleve felfelé szálló meleg fent megreked, a beton pedig lent hűt!

Vagyis nem hogy egyenletesebb, hanem még kontrasztosabban elkülönülő hőmérsékleti elosztást eredményezel! A süti félig nyers fog maradni, de a teteje megég!


Az 1-es hozzászóló által említett cserép viszont lényegesen jobb hőszigetelő!

2019. febr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ezt úgy kell felfogni, hogy a laikus kérdező látott valamit, amire ő azt hiszi, úgy képzeli, hogy beton.

Mert neki eleve csak beton minden, ami valami módon kőzetszerű, legyen az samott vagy bármi.

2019. febr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem rég hozattunk egy gázkályhát és abban volt egy nagy beton darab, de az csak ellen súlyként van benne.

Ha nem lenne ott akkor az üveg ajtó a súlya miatt pofára rántaná a kályhát.

2019. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

#4, #6-nak:


Vagyis pontosan úgy van, ahogy azt már a #2-es válaszomban írtam. "Afféle tőkesúly", vagyis felborulás-gátló.

2019. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De sok agyatlan hülyeséget írtak, már megint.


Igen, ha a sütőbe betont raknak gyárilag, az csak azért van, mert kispórolták a vasat, és valamivel le kell nehezíteni, hogy ne boruljon fel. Pont most dobtunk ki egy ilyen pléhdobozos 3 égős vackot. A betonkocka volt az egyedül használható belőle. :)

2019. márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!