Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mire szolgál a csillámlap a...

Mire szolgál a csillámlap a mikróban? És miért van műanyag több típusban is csillám helyett?

Figyelt kérdés

2019. febr. 27. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Valamiféle földelés.

Pontosan nem tudom, nem vagyok műszaki szakember, de mikor a mi régi mikrónkban elégett/tönkrement a csillámlap soksok évi használat után, akkor amint bekapcsoltuk, szikrázni, pattogni kezdett bent a melegítőtér.

2019. febr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A mikró burkolata fém. Azért, hogy ne hatoljanak át rajta az elektromágneses hullámok.

De valahol mégis be kell küldeni a hullámot a főzőtérbe, mert az nem jó megoldás hogy betesszük oda a magnetront is. A nyílásra olyan anyag kell, ami nem fém, jó elektromos szigetelő és hőálló. A csillám jó erre, de bizonyos műanyagok is megfelelnek.

2019. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A magnetront védeni kell fröccsenő szennyeződésektől.

A csillám egy klasszikus hőálló szigetelés, ami a mikrohullámot átengedi, mint minden szigetelő.

Csillámlemez használatos már nagyon régóta tranzisztorok és más félvezetők hűtőbordára való szerelésénél, ahol vékony rétegben a hőt átadja, nem olvad el, elektromosan pedig szigetel.

De most már erre a célra is vannak különféle műanyagok (a csillám a természetből származó anyag).

2019. febr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"de mikor a mi régi mikrónkban elégett/tönkrement a csillámlap soksok évi használat után, akkor amint bekapcsoltuk, szikrázni, pattogni kezdett bent a melegítőtér."


Az igazság kedvéért tegyük hozzá, maga a csillám az életben soha nem menne tönkre a mikrohullámtól.

De a sütőben ráfröcsög a zsiradék, ami később a mikrohullám hatására ráég, elszenesedik, a szén vezeti az áramot, ennek hatására átizzik, kiégeti még a csillámot is, pedig az elég sokat kibír egyébként.

2019. febr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előbb kihagytam, amire még akartam utalni: ezért érdemes tisztán tartani.

Nem mintha Kínából nem lehetne olcsón rendelni és nem lenne egyszerű cserélni, de ha egy laikus meg akarná kímélni magát a bonyodalmaktól.

2019. febr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-5 Mint írtam, nem értek hozzá, szóval köszönöm a kiegészítést. :) Tizensok éves mikró volt, úgyhogy én azt gondolom, bőven kiszolgálta magát, még akkor is, ha hasonló ráfröccsenés áll a háttérben. Mondjuk az olyan régi volt, hogy nem tudtunk hozzá új csillámlapot szerezni, pedig sokáig próbálkoztunk, szuper kütyü volt.


No mindegy, legalább ma is tanultam valamit. :) ezentúl különös figyelmet fordítok rá takarításnál

2019. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 28. 06:54
 8/9 Lazarus81 válasza:
100%
A csillámlapot nagyobb táblákban tartják a háztartási gépes boltokban,és a régi méretére vágják.Én már több mikrót is javítottam így.
2019. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia


Pl itt vághatót árulnak:

[link]

2021. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!