Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Üdv! A létezik-e olyan szerkez...

Üdv! A létezik-e olyan szerkezet, amellyel a gázkazán órlángját lehet elektromosra gyújtásra (piezo) átalakítani? Imre

Figyelt kérdés
2019. márc. 16. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem érthető pontosan, hogy mit akarsz, a tiéd gyufával kell begyújtani?

Piezo a "csattogtató" gyújtás.

Vagy van még az elektronikus gyújtás is, ahol egy áramkör állítja elő a nagyfeszültséget.

A piezo kiváltható elektronikával, de attól még nem lesz indítható automatikusan.

2019. márc. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerepelni akarsz a TV esti kiadásában? ...megbabrálta a gázkazánt, és a fél falu leégett.
2019. márc. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gyújtás barkácsolásának önmagában semmi köze a gázhoz, nem érinti annak biztonsági elemeit.

Gáztűzhelyen elektronikus szikráztatót építettem a rózsa mellé, amit a tekerőgombba épített mágnes és reed-relé nyomásra indít, két ceruzaelemről.

Nem gányolás, profin megoldottam, sok éve működik.

Átfolyós vízmelegítőn a csattogó piezo helyett elektronikus szikráztatót építettem, ami gombnyomásra ívet húz, egyszerűsítve ezáltal a begyújtást.

A vizes kör alkatrészeit magam szoktam cserélni, javítani.

De azt már nyilván nem lehet megcsinálni, hogy vízcsap nyitására automatikusan induljon a gyújtóláng is, mert azoknál készülékeknél egészen más a gázszelep konstrukciója (nem igényel manuális rátartást), ami természetesen nem barkácsolható át.

2019. márc. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szirty ***** válasza:

"Gyújtás barkácsolásának önmagában semmi köze a gázhoz, nem érinti annak biztonsági elemeit."


A készülék bármilyen módosítása érinti.

2019. márc. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor (is) látszik, hogy a Szirty nevű felhasználó csak trollkodni jár ide.

Láttam a mai produkciód is a többi témában, gratulálok!

2019. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:

Hivatalosan nem barkácsolhatsz kedvedre gázkészülékekben.

Még akkor sem ha a nyakad teszed rá hogy minden rendben van.

És még akkor sem ha szerinted nem érinti a készülék biztonságát.

Ha szakavatott szervizes vagy a megfelelő kompetenciákkal akkor javíthatod.

2019. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a Szirty nevű felhasználó mondaná:

Nem erről volt szó!


Egyébként én (#1) nem arra vártam, hogy trollok beleugassanak a témába, hanem előbb a kérdező akciótervére lettem volna kíváncsi.

Majd utána rátértem volna arra is, hogy mit szabad és mit nem szabad.

Nincs kártékonyabb lény a trolloknál, akik nem segíteni járnak ide, kreatív ötleteket átadni, hanem csak kötekedni.

2019. márc. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szirty ***** válasza:

Nem tudhatom mire vársz, de elhiheted nem is nagyon venném figyelembe. Azt meg nyilván tudod hogy miért.


Nincs kártékonyabb dolog mint a fél igazságok. Főleg ha mértéktelen rosszindulattal is párosul.

Az ilyet irtani kell ahogy csak lehet!


Most már "utána" vagyunk. Rátérhetsz a szabályokra!

2019. márc. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tényleg, eltaláltad, veled szemben már rosszindulatú vagyok és nem szégyellem, hiszen csak magadnak köszönheted.

Arrogáns beköpéseidnek másokkal szemben is, plusz amikor velem is szemétkedtél.

Azt pedig majd én döntöm el, mit adok át a tapasztalataimból, de ahol te vagy, ott minél kevesebbet.

2019. márc. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szirty ***** válasza:
Most én gratulálok!
2019. márc. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!