Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan műkodik az elektromos...

Hogyan műkodik az elektromos tűzhely konektorba kell dugni vagy hogy?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 4. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Fix bekötésű, mint a bojler vagy kályha, csak épp nem vezérelt (éjszakai).

Azaz toldás nélküli, megfelelő keresztmetszetű vezeték kiépítése szükséges a mérőig / automatákig.

Lehetőleg több fázisra, mert úgy eloszlik a terhelés.

2019. ápr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zzzoli ***** válasza:

Igen, szüksége van elektromos tápellátásra.

Típustól (teljesítménytől) függően kell kiépíteni a szükséges hálózati csatlakozást.

Vannak 230Voltról üzemeltethetők, vannak 230V de két fázisról üzemeltethetők, nyilván ezek üzemeltethetők 1 fázisról is, de két-két főzőzóna különválasztható és vannak 400Voltos 3fázisú kivitelek is.

2019. ápr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:

Ha ilyesmiben gondolkozol, vedd számításba, hogy az ilyen tűzhely teljesítmény igénye nagy.

Mondhatjuk hogy brutálisan nagy.


Tehát mindenképp számolni kell vásárlás előtt azzal, hogy a készülék teljesítmény igényét az otthoni hálózatod ki tudja-e elégíteni.

Nem egy ember vett már 8kW-os tűzhelyet és 10A betápja volt, a lakásban meg másfeles alumínium vezeték, amivel használhatatlan.

2019. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zzzoli ***** válasza:

Az nem igaz hogy a mérőig nem lehet a vezetékben toldás és csatlakozás, mivel nem kell külön mérő neki.

Ez nem vezérelt 230 :-)

Például egy sima 2 főzőzónás, kerámialapos munkalapba építhető tűzhelyet egy sima 3x1,5-ös kábellel kapod aminek egy földelt csatlakozó van a végén. Mehet a pult alá az aljzatba simán.

2019. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az nem igaz hogy a mérőig nem lehet a vezetékben toldás és csatlakozás, mivel nem kell külön mérő neki.


Írtam valahol, hogy külön mérő kell?

Csak nem akartam bővebben fejtegetni, hogy mérő és az elosztószerelvény nem mindig van egy dobozon belül (ld. társasházak, ahol kint van a mérő).

Nyilván ilyenkor csak az előszobai elosztóig kell kábelezni.

Meg azt sem akartam részletezni, hogy lehet éppen kisebb teljesítményű szerkezet, de a kérdés komplett tűzhelyről szólt, ezért hagytam annyiban, de hála neked most gépelhettem mégis, köszi...

2019. ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előbb lemaradt véletlenül az idézőjel, illetve még olyan is lehetséges, hogy a szükség esetén az elosztó-mérő közötti szakaszt is újra kell kábelezni.

Például egy ismerősnél 32 A-os automatát tettek fel (de maradt 1 fázis), ott is kábelcsere volt.

2019. ápr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!