Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A gáz főzőlapnál csak a...

A gáz főzőlapnál csak a szikragyújtáshoz van szükség elektromos áramra? Áramszünet esetén biztonságosan üzemeltethető?

Figyelt kérdés
gáz főzőlap elektromos áram

2019. ápr. 27. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos lehetsz benne, ennyire hülye szakemberek nem léteznek, hogy másképp terveznék.

Lehetne úgy, hogy áramszünet esetén direkt kiengedje a gázt a lakásodba, de az külön erőfeszítéseket és egyedi alkatrészek beépítését igényelné, ami csak ezt a speciális célt szolgálná, hogy házakat döntsön romba.

De nem, az évtizedek óta alkalmazott hőelemes égésbiztosító csak addig termel áramot, amíg ég a láng és csak addig képes megtartani a kis elektromágneses szelepet, amíg melege van.

Ahogy kihűl, rögtön lekattan és nem jön több gáz.

El sem lehet rontani.

2019. ápr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lefordítom magyarra, a válasz: igen :)
2019. ápr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, igen. Gyufával.
2019. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

A miénkhez nem kell áram akkor se amikor van.


És a tied milyen fajta?

2019. ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én még nem vettem meg, csak nézegetem a kínálatot. Köszönöm a fordítást (a kettesnek),
2019. ápr. 28. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!