Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy van az indukciós főzőlapo...

Hogy van az indukciós főzőlapok fázis elosztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretném tudni hogy, ha van egy 6.6 kw össztelejsitményű indukcios főzőlap az midnenképp három fázist használ e? Aki jártas ebben az elmondaná nekem, hogy vannak vagy hogy lehet ezeknek a fogyasztását elosztani több fázisra? Nálunk be van kötve 3 fázis is a házba (3x16A). kinéztünk a családban egy Electrolux indukcios főzőlapot de nem találok róla az interneten semmi információt fázisok tekintetében. És nem tudom hogy esetleg főző zonánként lehet elosztani a teljesirményét vagy van egy 3 fázisu bekötés, és midnenképpen a 3 fázist terheli annak függvényében hogy háyn zonát használok egyszerre?? szeretném ezeket tudni hogy elektromos hálozat tekintetébe milyen átalakitást kellhet végrehajtani. Igazábol nekünk a 4 főzőzóna szinte szükségtelen, kettönél többet egy időbe szinte tuti h sose használnánk, de erre épitkezve meg nem lenne bölcs beköttetni egy olyan hálozatra h úgyse használom jó lesz igy... mert ha az anyós meg majd használja amikor nem vagyok otthon leég a ház...


A hivj egy villanyszerelőt tanácsokat köszönöm nem kérem, nyilván hívok egy villanyszerelőt amikor tudom h mit érdemes vennem és már megvan és csak be kell kötni.. és azt is tudom h a bekötésre mennyit érdemes áldozni, hogy optimális. De nem a megvásárolt termékkel a kezemben akarok állni és pislogni amikor a villanyszerelő árat mond..


Úgyhogy mégyegyszer hangsulyozom még mielőtt valaki elekzdene kioktatni nem magamnak készülök bekötni semmit, csak kíváncsi vagyok a dolog elméleti részére


itt van a főzőlap linkje:

[link]


én itt sajnos nem találtam fázisokra vagy a tljesítmény elosztásra vonatkozo információt.


Aki jártas a témában kérem irja meg, hogy van ez megoldva ezeken az eszközökön.



2019. máj. 11. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Hangsúlyozom, hogy én el szoktam olvasni a mellékelt PDF doksikat, ahol szoktam látni ilyen fejezeteket:

4.8 Teljesítménykezelés

2019. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem akarok ilyet venni, mégis elolvastam a letölthető használati útmutatót.

Ha a gyártó ennyit fáradt a megalkotásával, próbáld meg te is, hogy menne-e az abban foglalt információk megismerése önállóan.

2019. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Új vezetéket kell húzni a villanyórától és külön kismegszakítóra tenni, erre kell egy árajánlat és kész, nem tökmind1 a teljesítménykezelése?

Lehet amúgy 2 fázisra is kötni, de annak is kell másik vezeték, természetesen olcsóbb úgy, nekünk volt úgy is kötve, azzal sem volt baj, most 3 fázison van, így is ugyanúgy működik.

2019. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!