Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Megrazott az aram vagy mi...

Megrazott az aram vagy mi volt ez? Szetszedtem a szivattyumat hogy csapagyat csereljek rajta.

Figyelt kérdés
Amikor ossze raktam az állo es forgó részszt mukodott jol. A szelkereknel van két kő ami hozza er a forgoresz vegehez es surlodik. Ezt a ket kovet lehuztam nem forgott a szivattyu, majd mikor vissza akartam rakni a ket “kovet” megrazott. Utott rendesen de csak kb 1 masodpercig. Ekkora mar nem volt bedugva a gep termeszetesen. Mi lehetett ez? Kisulese valamienek? Arra gondoltam hogy a kondenzator lehetett, de olyan regi ez a gep hogy azt se tudom melyik a kondi.

2019. ápr. 13. 15:33
 1/6 repulo ***** válasza:
82%

Az ég szerelmére!

Ha a szénkefét kőnek nézed, minek turkálsz elektromos dolgokban?

2019. ápr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ahha.. szoval az szenkefe:D es miert razott meg amikor mar nem volt feszultseg alatt a gep? Letudnad irni pontosan mi tortent? Illetve aggodnom kell hogy ez tortent?
2019. ápr. 13. 15:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Még élsz, ez a lényeg de lehetőleg menj be az ügyeletre, ott csinálnak ekg-t.A szívnek bezavarhat kisebb áramütés is, akár órákkal később is.Ha úgy érezted, ütött az áram rendesen...
2019. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Váltakozóáram ráz, egyenáram üt.

Te csak egy ütést kaptál, a feltöltve maradt kondenzátorból.

A kondenzátor is AC-t kap, csak nem mindegy, hogy a kikapcsolás pillanatában a szinusz melyik szakaszán áll meg benne a feszültség, a 320 V-os csúcson vagy nullán, vagy a kettő között.

Neked nem volt szerencséd, de ártalmatlan egyébként.

Igaz, hogy elvileg a DC veszélyesebb a vérrögképződés szempontjából, de ahhoz több idő kell, hogy összeálljon.

Valamikor kísérleteztem elektroncsöves rádiókkal, építésekkel, ott is sokszor megcsapott a DC.

Nem lett ugyan semmi bajom, de középiskolásként úgy döntöttem, hogy nekem ebből elegem van, nem ártana még élni valamennyit és a tranzisztorok sokkal barátságosabbak, átnyergeltem arra.

2019. ápr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom kedves utolso a reszletes felvilagositast! Mostantol nem nyulkalok ilyen cuccokhoz az hetszentseg. :)
2019. ápr. 13. 17:22
 6/6 Szirty ***** válasza:
55%

"...a feltöltve maradt kondenzátorból."


Már ha volt benne kondenzátor. Szénkefés motornál nem túl gyakori, legfeljebb zavarszűrő.

De azt és aszinkron motor kondenzátorát maga a motor gyak. azonnal kisüti fesz. mentes állapotban.

2019. ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!